SPORT

SPORT

Po raz pierwszy w Polsce odbędą się Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Powietrznej. W ciągu 2 dni, ( 9-10.12.) Targi Lublin SA zamienią się w prawdziwą arenę międzynarodowych występów akrobatycznych. Wśród zawodniczek znajdzie się utytułowana andrychowianka.

poniedziałek, 16 październik 2017 13:00
Opublikowany w: SPORT

W derbach w Kleczy Iskra pokazała sąsiadom ze Stanisławia, że potrafi jeszcze strzelać bramki. Pech nie omija Kalwarianki. Tymczasem po 10 udanych meczach Sokół Przytkowice zaliczył  porażkę w Suchej. W Rzykach odblokowała się Chocznia, a Skawa kolejny mecz z rzędu, mimo wysiłków, kończy bezbramkowo. Teraz czas na derby Wadowic.

Siatkarki Skawa Wadowice rozpoczęły sezon w I Małopolskiej Lidze Kobiet. W najbliższą sobotę rozegrają pierwszy w tym sezonie mecz na własnym terenie. Rywalem dziewczyn z Wadowic będzie drużyna z Zatora.

Orzeł Ryczów wygrywa finałowy pojedynek w Pucharze Polski na szczeblu wadowickiego okręgu piki nożnej. W finale beniaminek IV ligi pokonał 2:1 B-klasową Błyskawicę Marcówkę.

poniedziałek, 09 październik 2017 17:00
Opublikowany w: SPORT

Wadowicki I LO im. Marcina Wadowity, Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie oraz SP Nr 1 w Wadowicach – to trzy szkoły, które zwyciężyły w klasyfikacji sportowej w Małopolskim Systemie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w minionym roku szkolnym. Puchary dla najlepszych szkół wręczył starosta Bartosz Kaliński.

poniedziałek, 09 październik 2017 12:37
Opublikowany w: SPORT

To nie był łatwy mecz do sędziowania. Pojedynek Skawy z Babią Górą do historii nie przejdzie. Jedyne, co zapamiętamy to chamskie zachowanie kibiców z Suchej. Na szczęście na innych boiskach nie brakowało piłkarskich niespodzianek.

Rok temu się udało, dlaczego nie miałoby się udać i tym razem. Uczniowie, nauczyciele i absolwenci LO Wadowity szykują się na maraton pływacki. W niedzielę na basenie Delfin chcą przepłynąć ponad 15 kilometrów. Uda im się?

Kilkuset uczniów z kilkudziesięciu szkół średnich, gimnazjów i podstawówek z powiatu wadowickiego wystartowało w środę (04.10) w jesiennych biegach przełajowych. To największe szkolne zawody sportowe w naszym powiecie.

poniedziałek, 02 październik 2017 14:30
Opublikowany w: SPORT

Po dwunastu meczach bez porażki Skawa Wadowice przegrywa mecz w Inwałdzie. Sensacyjnie kończy się za to spotkanie Iskry z Beskidem w Andrychowie. W tej kolejce było jeszcze więcej niespodzianek.

poniedziałek, 02 październik 2017 11:51
Opublikowany w: SPORT

Ponad 250 zawodników i zawodniczek z całej Polski wzięło udział w II Turnieju Szermierczym o Puchar Miasta Wadowice. Hala sportowa przy ul. Sienkiewicza pękała w szwach od emocji, jakie towarzyszyły tym zawodom. Były okrzyki radości, były łzy rozpaczy, a nawet łzy bólu...
TOP WIEŚCI //