Stryszów

Dwór w Stryszowie zaprasza na kolejną edycję „Złotego Popołudnia". Tym razem naszym motywem przewodnim będą sztuka secesji, świat natury i magia obiektywu.

Kategoria: KULTURA

W pierwszych dniach września na Śląsku odbywały się mistrzostwa województwa w tenisie ziemnym. Rywalizacja zakończyła się wielkim zwycięstwem młodej mieszkanki powiatu wadowickiego.

Kategoria: SPORT

Ta wiadomość na pewno ucieszy osoby, które chciałyby spędzać nad Jeziorem Mucharskim więcej czasu. Stryszów rozpoczyna budowę obiecywanego ośrodka sportowo - rekreacyjnego w Dąbrówce.

Kategoria: PIENIĄDZE

Do powiatu wadowickiego trafi ponad 4 mln zł na małe remonty dróg. To efekt dodatkowego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Kategoria: PIENIĄDZE

Pogoda pokrzyżowała rządowe plany i w ostatniej chwili odwołano rodzinny Piknik 800 + w Stryszowie. To była siła wyższa. W tym dniu nad powiatem wadowickim przeszedł niszczycielski front burzowy.

Kategoria: POLITYKA

W najbliższy weekend „Pikniki rodzinne 800+" zawitają do kolejnych małopolskich miejscowości. W sobotnie popołudnie będzie to Stryszów.

Kategoria: WYDARZENIA

W Dworze w Stryszowie odbędzie się recital Julii Malik (sopran) oraz Miłosza Mączyńskiego (gitara). Będzie to muzyczna podróż w świat najpiękniejszych pereł kameralistyki wokalnej na tenże zestaw wykonawców.

Kategoria: KULTURA

Jezioro Mucharskie i Jezioro Dobczyckie zostaną w przyszłości połączone szlakami rowerowymi. Jest taki pomysł i jest też pierwszy milion na jego realizację.

Kategoria: WYDARZENIA

Bartosz Sermak, 21-letni raper z Dąbrówki, pochwalił się swoim nowym wakacyjnym klipem. Najnowszy singiel o tytule „Zielone światło" to lekki ponad trzyminutowy kawałek utrzymany w autoironicznym stylu.

Kategoria: MAGAZYN

Pogoda nie rozpieszcza kierowców. Długie godziny padał deszcz, a na drogach zrobiło się ślisko. Niestety znaleźli się kierowcy, którzy nie zachowali ostrożności i wpakowali się w kłopoty. Co dalej z tą pogodą?

Kategoria: WYDARZENIA

W środę sypią się kolizje. Najpierw w Tłuczani, później w Zatorze, Andrychowie, a także w Stryszowie. We wszystkich przypadkach jakiś kierowca zawiódł.

Kategoria: WYDARZENIA

Przystań Oblasek, to pierwsze tego typu miejsce, które powstało nad brzegiem Jeziora Mucharskiego. Przystań, przy której znajduje się też wypożyczalnia sprzętu wodnego, znajduje się w miejscowości Dąbrówka.

Kategoria: POLECAMY

Drogi powiatu wadowickiego będą miejscem ważnego wyścigu samochodowego. Młody, bo mający zaledwie kilka lat Valvoline Rajd Małopolski wpisał się do kalendarza najważniejszego w Polsce konkursu. Kierowców czekają utrudnienia w ruchu.

Kategoria: SPORT

Byłeś, byłaś lub jesteś sołtysem od co najmniej 8 lat? Możesz mieć prawo do nowego świadczenia. Wójt gminy Stryszów przypomina o możliwości składania wniosków.

Kategoria: PIENIĄDZE

Co jakiś czas Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota przygotowuje ranking wydatków na administrację w lokalnych samorządach. Pomysłodawcy przyznają, że w ostatnich latach wydatki już nie rosną w takim stopniu, jak to miało miejsce od 2000 do 2014 roku. Jak radzą sobie pod tym względem samorządy z powiatu wadowickiego?

Kategoria: MAGAZYN
Page 1 of 61

TOP WIEŚCI //