Stryszów

Podczas uroczystej gali w Gródku nad Dunajcem rozdano „Orły Wprost". Nagrody przyznawane są osobom, firmom i instytucjom, które mają szczególny wpływ na rozwój regionu. W kategorii „Samorządowiec regionu - gminy miejsko-wiejskie" laureatem został burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowska Augustyn Ormanty. W kategorii dotyczącej gmin wiejskich statuetkę odebrał Szymon Duman, wójt Stryszowa.

Kategoria: WYDARZENIA

Prawie już trzynastolatka z Zakrzowa pnie się w górę po szczeblach mistrzowskich osiągnięć. Nina Banasiak zdobyła właśnie tytuł mistrzyni i wicemistrzyni województwa śląskiego.

Kategoria: SPORT

Od co najmniej dwóch tygodni strażacy regularnie wyjeżdżają do pożarów nieużytków. Sezon na "użyźnianie" gleby zawsze łączy się z wiosną. Niestety sytuacja ze Stryszowa pokazuje, jak łatwo żywioł może wymknąć się spod kontroli.

Kategoria: WYDARZENIA

Dzięki dofinansowaniom w wysokości ponad 8,5 mln zł w Stryszowie mogą pochwalić się kilkoma inwestycjami, które mogą robić wrażenie. Wśród nich jest skatepark i pumptrack, które powstają w okolicach stadionu sportowego.

Kategoria: PIENIĄDZE

Już 13 marca rozpocznie się budowa nowego przystanku kolejowego w Dąbrówce w gminie Stryszów w Małopolsce. Ma ułatwić podróżnikom dotarcie do terenów rekreacyjnych Jeziora Mucharskiego.

Kategoria: WYDARZENIA

Na wsi, dokładnie w Stroniu i Zakrzowie w województwie małopolskim, pomysłowy policjant - dzielnicowy z Kalwarii Zebrzydowskiej - właśnie wczoraj zakończył swoją misję edukacyjną. Celem tegoż przedsięwzięcia było zapobieganie niebezpieczeństwu związanemu z używaniem niebezpiecznych substancji chemicznych w gospodarstwach domowych.

Kategoria: WYDARZENIA

To były naprawdę emocjonujące zawody. Po raz drugi samorząd w Stryszowie zorganizował zabawę na śnieżnym puchu. Pogoda była wymarzona. Zawody się udały.

Kategoria: SPORT

Portal Miasto Pociech opublikował najnowszy ranking szkół podstawowych w 2022 roku. W pierwszej setce nie ma szkół z powiatu wadowickiego. Ciekawostką jest fakt, iż najwyżej uplasowały się szkoły wiejskie, a nie miejskie.

Kategoria: MAGAZYN

Kilka dni temu 78-letnia mieszkanka gminy Stryszów padła ofiarą oszustów działających metodą „na wnuczka" i straciła swoje oszczędności w wysokości 50 tys. złotych.

Kategoria: WYDARZENIA

W trzecim roku od wybuchu pandemii Covid zmarło więcej osób, niż się urodziło. Radny powiatowy Sebastian Mlak przedstawia niepokojące dane statystyczne.

Kategoria: MAGAZYN

Na południe od powiatu wadowickiego silne roztopy, rzeczki i potoki już teraz występują z nurtu. Tymczasem IMGW zapowiada kolejne silne powiewy wiatru.

Kategoria: WYDARZENIA

Podczas hucznego przywitania wozu strażackiego w Łękawicy doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Starsze małżeństwo zostało oszukane metodą na wnuczka. Poszukiwani są świadkowie, którzy mogli uwiecznić auto sprawców.

Kategoria: WYDARZENIA

Ponad 1 mln zł kosztował nowy wóz strażacki, który przyjechał do Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczyste powitanie wozy miało iście imprezową oprawę. Strażacy doczekali się w ten sposób naprawdę porządnego sprzętu.

Kategoria: PIENIĄDZE

Rodzina mężczyzny jest w szoku. Nie mogą uwierzyć, że ich bliski zmarł tak nagle i w tak młodym wieku. Wszyscy czekają na wyniki sekcji zwłok, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

Kategoria: WYDARZENIA

Piątkowy wieczór dla strażaków ochotników ze Stronia okazał się bardzo intensywny. Zostali wezwani do pożaru samochodu na lokalnej drodze. Podczas ich wyjazdu z remizy doszło do incydentu, który mógł utrudnić pomoc.

Kategoria: WYDARZENIA
Page 1 of 58

TOP WIEŚCI //