2024-05-24 06:45:05

Artykuły z tagiem: Stryszów

Gminy w powiecie wadowickim mają wyznaczone terminy wywozu tak zwanych wielkich gabarytów. To wówczas firmy wywozowe odbierają od mieszkańców większe odpady. W Stryszowie warto wiedzieć o jednym.

Opublikowany w kategorii: PIENIĄDZE

Wójt Stryszowa Szymon Duman zaprasza "dużych i małych" na Dzień Dziecka. Ma być naprawdę dużo atrakcji, w tym rajd rowerowy i nordic walking.

Opublikowany w kategorii: WYDARZENIA

W sobotę, 18 maja, jedenaście placówek i instytucji w powiecie wadowickim bierze udział w Nocy Muzeów. W tym roku to już dwudziesta edycja tej ogólnopolskiej akcje. Gdzie wart zwiedzać wystawy?

Opublikowany w kategorii: WYDARZENIA

O tej tabliczce zrobiło się głośno w lutym tego roku za sprawą mieszkańca gminy Kalwaria Zebrzydowska Tomasza Balusia. Chodziło o dzikie wysypiska, które ktoś oznakował. Po kilku miesiącach mieszkaniec wrócił na miejsce i co się okazało?

Opublikowany w kategorii: WYDARZENIA

W Stryszowie zainaugurowano uroczyście nową kadencję Rady Gminy oraz wójta Szymona Dumana. Włodarz nie miał tutaj konkurentów, a mieszkańcy powiedzieli mu "tak" w głosowaniu. Jak zapowiada wójt, kolejne pięć lat ma być intensywne.

Opublikowany w kategorii: POLITYKA

Decyzją Komisarza Wyborczego w Krakowie w tym tygodniu odbędą się w powiecie wadowickim pierwsze sesje nowych rad miejskich i gminnych. Ślubować będą radni oraz nowo wybrani wójtowie i burmistrzowie.

Opublikowany w kategorii: POLITYKA

Pierwsze trzy dni maja to zawsze ciąg świąt, które dla Polaków powinny mieć duże znaczenie. W drugim dniu obchodzimy w kraju Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wielu mieszkańców z dumą wywiesza wówczas "biało czerwoną" w eksponowanym miejscu.

Opublikowany w kategorii: WYDARZENIA

W tym roku niemal o miesiąc wcześniej niż rok temu symbolicznie otworzono sezon żeglarski na Jeziorze Mucharskim. Oficjalnie trwa on od 1 kwietnia do 30 listopada. Wówczas na zbiorniku pracują policjanci specjalnej jednostki patrolowej.

Opublikowany w kategorii: WYDARZENIA

Wójt Stryszowa Szymon Duman pochwalił się kolejną inwestycją w swojej gminie, która była możliwa dzięki dobrej współpracy z władzami województwa. W czasie uroczystego otwarcia nowej kuchni i stołówki w szkole w Stroniu pojawił się m.in. były wojewoda obecnie poseł z naszego regionu Łukasz Kmita.

Opublikowany w kategorii: PIENIĄDZE

Posiadacze szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków powinni się już przyzwyczaić do regularnych kontroli urzędników. Obecnie o kontrolach informuje Stryszów.

Opublikowany w kategorii: PIENIĄDZE

Z powodu trwających od nocy opadów deszczu zrobiło się ślisko na drogach powiatu wadowickiego. Policja ostrzega przed kolizjami. Na drodze w Łękawicy kierowca samochodu osobowego skończył podróż w potoku.

Opublikowany w kategorii: WYDARZENIA

Wyniki wyborów samorządowych w Brzeźnicy i Stryszowie bez zaskoczenia. Kolejne kadencje zapewnili sobie Bogusław Antos i Szymon Duman. Podobnie jest w Wieprzu i Tomicach.

Opublikowany w kategorii: POLITYKA

Ci, którzy oglądali program na Polsacie pewnie już wiedzą, jak wygląda wyremontowany dom rodziny Wyków ze Stryszowa. Ci, którym nie udało sie obejrzeć polecamy stronę Facebook programu Nasz Nowy Dom.

Opublikowany w kategorii: MAGAZYN

Program Nasz Nowy Dom zawitał do Stryszowa. Na Facebooku można poznać krótką historię rodziny, a ta jest naprawdę dramatyczna.

Opublikowany w kategorii: KULTURA

Małopolska wesprze dużymi środkami cztery jednostki OSP z powiatu wadowickiego. "W ramach programu „Bezpieczna Małopolska – Bon na ratowanie – Straż Pożarna”, trafią do nich średnie samochody ratowniczo – gaśnicze" - poinformował radny Sejmiku Rafał Stuglik.

Opublikowany w kategorii: POLITYKA
Page 1 of 65

TOP WIEŚCI //