Tomice

Awarie wodociągów niestety się zdarzają. Niektóre sieci mają już swoje lata. Tym razem problem z wodą mogą mieć mieszkańcy Radoczy.

Kategoria: WYDARZENIA

Lokalny akcent w czasie wielkiego forum biznesowego w Krynicy. Firma z Tomic została laureatem ważnej nagrody gospodarczej.

Kategoria: PIENIĄDZE

Ruszyła trzecia edycja zajęć z matematyki prowadzonych przez radnego Marka Gajowego ze Spytkowic. Radny prowadził je będzie teraz w czterech miejscowościach.

Kategoria: WYDARZENIA

Groźnie wyglądającą kolizja na drodze krajowej w Radoczy. Auto zderzyło się z samochodem ciężarowym.

Kategoria: WYDARZENIA

Choć jest trochę chłodniej, to cały czas mamy w pogodzie potencjał do lokalnych burz. Przy okazji pojawiają się także silniejsze opady deszczu. O tym jak silnie może padać, przekonali się ostatnio m.in. mieszkańcy Zygodowic.

Kategoria: WYDARZENIA

Do powiatu wadowickiego trafi ponad 4 mln zł na małe remonty dróg. To efekt dodatkowego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Kategoria: PIENIĄDZE

Nowa, profesjonalna Stacja Kontroli Pojazdów i serwis samochodowy na mapie powiatu wadowickiego. Tomice są kolejną lokalizacją popularnego Serwisu Mrugacz.

Kategoria: POLECAMY

Kilka jednostek straży pożarnej pracowało w środku dnia na polu przy ulicy Głównej w Zygodowicach. Pożar ścierniska zagrażał zabudowaniom.

Kategoria: WYDARZENIA

Starsi mieszkańcy wsi Lgota na pewno pamiętają na żywo imprezę samochodową o nazwie Monte Lgota. Rajd zabytkowych aut całkiem niedawno wrócił na letnią mapę imprezową gminy Tomice. Ostatni po raz kolejny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Kategoria: WYDARZENIA

Firma z Mikołowa za prawie 3 mln zł buduje PSZOK na granicy Wadowic i Tomic. Oprotestowywana przez mieszkańców inwestycja pnie się do góry i rzeczywiście może być dokończona jeszcze w tym roku.

Kategoria: PIENIĄDZE

Kilka jednostek straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policja ruszyły wieczorem do Inwałdu. Nie było pożaru. Chodziło o zdrowie człowieka. To była jedna z kilku interwencji w tym dniu.

Kategoria: WYDARZENIA

Tomice szukają sposobu na obniżenie cen energii. Podpisały porozumienie z kilkoma innymi gminami, by razem startować w przetargach na dostawy energii.

Kategoria: POLITYKA

Kolarze Tour de Pologne wybiorą się w ostatni siódmy etap wyścigu z Zabrza do Krakowa. W piątek, 4 sierpnia, na ich trasie znajdą się odcinki w naszym regionie. Peleton pojawi się w Wieprzu, Tomicach, Witanowicach i Ryczowie. Są ostrzeżenia o utrudnieniach w ruchu na drogach.

Kategoria: SPORT

Do zderzenia dwóch samochodów doszło w środę po południu na ulicy Krakowskiej w Witanowicach. Kierowca Mercedesa zakończył jazdę na ogrodzeniu prywatnej posesji.

Kategoria: WYDARZENIA

Pogoda nie rozpieszcza kierowców. Długie godziny padał deszcz, a na drogach zrobiło się ślisko. Niestety znaleźli się kierowcy, którzy nie zachowali ostrożności i wpakowali się w kłopoty. Co dalej z tą pogodą?

Kategoria: WYDARZENIA
Page 1 of 72

TOP WIEŚCI //