Mucharz

Radni z gminy Mucharz zbiorą się pod koniec czerwca i będą debatować o stanie gminy. To, co ciekawe, to fakt, iż zapraszają mieszkańców do czynnego udziału. Co trzeba zrobić?

Kategoria: POLITYKA

Czy na Jeziorze Mucharskim powinna obowiązywać tak zwana strefa ciszy? Starostwo pyta mieszkańców o możliwość zakazu ruchu głośnych motorówek.

Kategoria: PIENIĄDZE

Policja ustala szczegóły poważnego zdarzenia drogowego, do którego doszło na krajówce w Skawcach.

Kategoria: WYDARZENIA

Plaża z leżaczkami, ruchome przystanie na kajaki i rowerki, budki z jedzeniem. Takie widoki kojarzą się z turystycznymi miejscowościami. Tymczasem mowa jest o brzegu jeziora, któremu jeszcze daleko do typowo turystycznego.

Kategoria: MAGAZYN

Posłowie Marek Polak i Filip Kaczyński z Prawa i Sprawiedliwości wręczali w piątek na wadowickim rynku promessy samorządowcom z rządowego programu inwestycji lokalnych. Do powiatu wadowickiego ma szansę spłynąć ponad 127 mln zł na inwestycje.

Kategoria: POLITYKA

Pod koniec maja ruszył sezon wodny na akwenach Małopolski. Delegowani funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie, a także miejscowi policjanci pełnią służbę na wodach rzeki Wisły, oraz takich zbiornikach jak Jezioro Mucharskie.

Kategoria: WYDARZENIA

Strażacy apelują do poruszających się traktorami o zachowanie szczególnej ostrożności. Ostatnie wypadki łączy jedna prawidłowość.

Kategoria: WYDARZENIA

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Wśród beneficjentów miejscowości z powiatu wadowickiego.

Kategoria: PIENIĄDZE

Poważny wypadek drogowy w Mucharzu. Wstępnie mówi się nawet o siedmiu osobach rannych.

Kategoria: WYDARZENIA

Z okazji otwarcia promenady na zbiorniku wodnym w Świnnej Porębie w programie znalazły się... wata cukrowa i popcorn. Impreza, na którą czekano pięć lat, będzie zwykłym niedzielnym piknikiem zorganizowanym po taniości. Zaprasza rządowa agencja Wody Polskie.

Kategoria: WYDARZENIA

Do mieszkańców powiatu wadowickiego znowu zaczynają przychodzić informacje dotyczące groźny odłączenia prądu. Uważajcie - to oszustwo.

Kategoria: WYDARZENIA

Do zdarzenia doszło już długo po zmierzchu. Kierowca audi wjechał w motorowerzystę. Ten z poważnymi obrażeniami trafił do wadowickiego szpitala.

Kategoria: WYDARZENIA

W Świnnej Porębie się udało, teraz trwa szukanie chętnych w Kozińcu. Urząd Gminy w Mucharzu chce dalej rozbudowywać sieć gazowniczą na swoim terenie. Wszystko zależy od ilości chętnych.

Kategoria: PIENIĄDZE

Wadowiccy policjanci zatrzymali kobietę, która kierowała samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że w organizmie miała trzy promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kategoria: WYDARZENIA

To, że niektórzy mieszkańcy Polski są "syfiarzami" nie trzeba nikomu wyjaśniać. Wielokrotnie widzimy w zagajnikach czy przy drogach sterty porzuconych śmieci. Ostatnio głośno było o Świnnej Porębie i to właśnie w tej gminie ogłoszono mobilizację.

Kategoria: WYDARZENIA
Page 1 of 49

TOP WIEŚCI //