PIENIĄDZE

PIENIĄDZE

Jeszcze tylko dwie gminy w powiecie wadowickim nie ustaliły cen za gospodarowanie odpadami od swoich mieszkańców. Gdzie jest na razie najdrożej?

To już postanowione. Jedyne istniejące wysypisko śmieci w powiecie wadowickim czeka rozbudowa. Dziś brakuje na nim miejsca, by przyjąć odpady z gmin powiatu wadowickiego. Do połowy przyszłego roku składowisko zyska nową kwaterę.

Kolejna gmina podniosła ceny opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W Tomicach radni podjęli już uchwałę.

Będzie nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Małopolsce. Zapadła decyzja, powstanie w Kokotowie pod Wieliczką.

Indywidualny rachunek podatkowy (mikrorachunek podatkowy), to uproszczenie przygotowane przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową. Zaczyna obowiązywać już od 1 stycznia 2020roku. Ważne - dotychczasowe rachunki skarbówek tracą ważność z końcem roku!

poniedziałek, 09 grudzień 2019 13:41
Opublikowany w: PIENIĄDZE

Kalwaria Zebrzydowska w roku 2019 z własnych środków budżetowych pomogła wymienić mieszkańcom 110 "kopciuchów" na ekologiczne piece. Tak Kalwaria chce walczyć ze smogiem.

Droga do domostw w tym regionie jest tak zła, że nawet ratownicy z karetek mają już dosyć. Tak przynajmniej twierdzą mieszkańcy przysiółka Sodek we wsi Jastrzębia ( gmina Lanckorona). Czy uda się wyremontować trasę, na którą czekają od 30 lat? Wójt mówi nam jak jest.

Nie można tego nazwać konkurencja, to bandyctwo - mówi Beata Cichoń, właścicielka firmy przewozowej, która jak twierdzi, stała się ofiarą działalności innego przewoźnika. W programie Rozmawiamy, opowiada nam o ciemnej stronie tego biznesu.

Krzysztof Rutkowski, właściciel biura detektywistycznego, zastanawia się nad zainteresowaniem Najwyższej Izby Kontroli oraz CBA sprawą transportu publicznego na terenie powiatu wadowickiego. Dlaczego?

Od 6 grudnia zaczynają obowiązywać nowe przepisy w ruchu drogowym, dotyczące tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.


TOP WIEŚCI //