2024-04-12 17:42:33
PIENIĄDZE

PIENIĄDZE

piątek, 12 kwiecień 2024 13:47
Opublikowany w: PIENIĄDZE

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła przetarg na przeprowadzenie badań geologicznych na terenie planowanej Beskidzkiej Drogi Integracyjnej S52 Bielsko-Biała – Głogoczów.

Brzeźnica chwali się kolejny żłobkiem, który ma powstać na terenie gminy. W placówce miejsce znajdzie nawet 50 maluszków.

Piłkarze w Choczni już zobaczyli wizualizację nowego budynku gospodarczego, który powstanie na Olimpii. Choć będzie dwa razy mniejszy od tego, który powstaje na wadowickiej Skawie, to ma zmieścić się w nim wszystko, co potrzebne.

wtorek, 09 kwiecień 2024 14:04
Opublikowany w: PIENIĄDZE

Jakby ktoś jeszcze nie zauważył to na stacjach benzynowych ceny paliwa coraz wyższe. Nic nie wskazuje na to, że litr benzyny może osiągnąć zapowiadane w kampanii przez premiera Tuska 5,19 zł.

Coś niepokojącego dzieje się znowu w strefie aktywności gospodarczej w Andrychowie. Mieszkańcy donoszą, że osuwisko, które ujawniło się kilka lat temu, znowu może zagrażać terenowi.

piątek, 05 kwiecień 2024 16:20
Opublikowany w: PIENIĄDZE

Kilkanaście podmiotów restauracyjnych otworzy w tym roku swoje ogródki w Wadowicach. Od lat miasto nie zmienia opłat za tę możliwość. Sezon 2024 zainaugurowała cukiernia "Słodki Jesz".

Ścieżka rowerowa, która połączyła Wadowice z Jeziorem Mucharskim, była jedną z bardziej wyczekiwanych inwestycji w Wadowicach. Po wielu trudach w jej realizacji w końcu udało się doprowadzić do końca projekt i otworzyć

Wadowickie wodociągi przygotowują się do wymiany ważnego rurociągu w infrastrukturze w Wadowicach. Poinformowały mieszkańców o problemie, który nastąpi niebawem.

Trwająca od kilku lat rewitalizacja ruin zamku w Lanckoronie cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, ale i fanów historii. Zakończył się pierwszy ważny etap prac na zamku, na razie jest tutaj tak zwana "trwała ruina". Gmina otrzymała pieniądze na kolejne prace.

W połowie kwietnia busy wrócą na trasę z Zatora przez Spytkowice i Brzeźnicę w kierunku Skawiny. Wójt Brzeźnicy dostał dofinansowanie na linię autobusową.


Dziękujemy, że z nami jesteś.
Chcesz, abyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas. Listy od Internautów już wielokrotnie nas inspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Napisz do Nas: portal@wadowice24.pl