PIENIĄDZE

PIENIĄDZE

Pod koniec 2020 roku burmistrz Wadowic poinformował o inwestycji, która ma polegać na remoncie starej szkoły na Dzwonku i jej otoczenia. Mijają prawie dwa lata, a na miejscu nic się nie dzieje.

Firma Big Shopping Centres z Izraela kupiła Galerię Andrychów oraz nieco mniejszy podobny obiekt w Lublinie, inwestując w przejęcie około 65 mln euro. To pierwsze polskie zakupy izraelskiej firmy, która w sektorze parków handlowych w naszym kraju chce osiągnąć pozycję dominującego gracza.

Starostwo w Wadowicach unieważniło przetargi na zimowe utrzymanie dróg. Propozycje cenowe złożone przez firmy znacznie przekroczyły zaplanowany na ten cel budżet.

Spółka ISTA, obsługująca podzielniki ciepła dla Spółdzielni Mieszkaniowej w Wadowicach, poinformowała, że przywrócenie danych dotyczących rozliczeń ma nastąpić do końca sierpnia. Lokatorzy wciąż czekają na rachunki za poprzedni okres grzewczy i prognozę na nowy sezon.

Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji postanowiło odnieść się do coraz częstszych pytań swoich klientów. Chodzi o jakość wody dostarczanej przez wodociągi.

Cztery firmy chciały dokończyć inwestycję w parku na Pańskiej Górze w Andrychowie. Znowu wszystko poszło nie po myśli urzędników. Góra dalej będzie rozkopana.

sobota, 13 sierpień 2022 09:12
Opublikowany w: PIENIĄDZE

Mały targ, na którym sprzedawane są "różności" zostanie na jakiś czas zamknięty. Handlarze boją się, że to już na zawsze.

Początek sierpnia okazał się dobry dla kierowców. Ceny paliw mocno spadły i znacznie odbiegają już od rekordowych poziomów, przekraczających z początkiem lipca 8 zł za litr. Teraz jedna ceny benzyny poszły w dół.

Trwają intensywne prace związane z budową hal sportowych przy I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach. – Droga do rozpoczęcia tych inwestycji była dość wyboista. Tym większą mamy radość, gdy widzimy, jak rosną mury hal – mówi wicestarosta Beata Smolec.

Sytuacja polityczna na świecie sprawiła, że w Polsce polecono wszystkim zakładom dostarczającym ciepło przygotowanie planów awaryjnych. W Andrychowie uspokajają mieszkańców, korzystających z ciepła systemowego, czyli dostarczanego przez elektrociepłownię.


Dziękujemy, że z nami jesteś.
Chcesz, abyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas. Listy od Internautów już wielokrotnie nas inspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Napisz do Nas: portal@wadowice24.pl