WYDARZENIA

WYDARZENIA

Media ogólnopolskie informują o zakażeniu salmonellą grupy dzieci, które przebywały na biwaku w podstryszowskim Zalesiu. Objawy choroby miały wystąpić u harcerzy kilka dni po powrocie do domu.Władze wadowickiego Hufca ZHP wyjaśniają nam, co wydarzyło się na biwaku w Zalesiu.

środa, 16 sierpień 2017 17:06
Opublikowany w: WYDARZENIA

Jedna osoba została ranna w pożarze  tartaku w miejscowości Podchybie koło Lanckorony. Na miejscu 26 zastępów straży pożarnej walczyło z żywiołem.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali w regionie dużą plantację marihuany. Prowadzili ją dwaj mężczyźni z jednej z podoświęcimskich miejscowości. Towar trafiał na nasz lokalny "czarny rynek".

środa, 16 sierpień 2017 13:40
Opublikowany w: WYDARZENIA

Podobno nie ma już takiego zagrożenia jak to, o którym mówiono kilka dni temu. Synoptycy ostrzegają przed kolejną falą upałów i burzami. Nad Małopolską tej nocy może błyskać.

Zbliżają się centralne obchody odpustu Matki Bożej Kalwaryjskiej. To oznacza, że na kalwaryjskich ulicach pojawią się tysiące pielgrzymów. Policja ostrzega przed utrudnieniami i informuje o objazdach.

środa, 16 sierpień 2017 09:14
Opublikowany w: WYDARZENIA

Strażnicy miejscy co jakiś czas otrzymują zgłoszenia o błąkających się psach. Zwierzęta są odławiane i umiejscawiane w tymczasowym lokum. Jeśli właściciel się nie zgłosi przeznaczane są do adopcji.

Niedziela (13.08) była pierwszym dniem uroczystości odpustowych, które rozpoczęły się w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. W czasie mszy św. biskup Kazimierz Górny wezwał Polaków do modlitwy przed zagrożeniami z zewnątrz.

To była niedziela pod znakiem cudeniek motoryzacyjnych. Przynajmniej w Mucharzu, do którego dotarł się Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych "Bielany".

W nocy z niedzieli na poniedziałek 27-letni kierowca wjechał z niewiadomych przyczyn do kanału Wisły w Łączanach. Samochód w wodzie zauważył przypadkowy przechodzień. Było już jednak za późno, by uratować życie nieszczęśnika.

Na drodze krajowej nr 28 w Tarnawie Dolnej zderzyły się samochód osobowy i ciężarówka. Wstępnie mówi się o pięciu osobach rannych, wśród których są dzieci. Droga została całkowicie zablokowana w obie strony.
TOP WIEŚCI //