WYDARZENIA

WYDARZENIA

Ludzie na Wysokiej ostrzegają się przed potencjalnym stręczycielem dzieci. W internecie pojawiają się dokładne informacje.

czwartek, 18 sierpień 2022 10:27
Opublikowany w: WYDARZENIA

Nie przewidujemy wydłużenia terminów wstrzymania działalności oddziału ginekologiczno-położniczego. Od września szpital wraca do porodów - poinformowała Barbara Bulanowska, dyrektor Szpitala Powiatowego w Wadowicach.

Strażacy informują o wieczornej kolizji trzech samochodów na ulicy Jagiellońskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Policja ostrzega, że w najbliższych dniach będą w tym mieście duże utrudnienia w ruchu.

Prokuratura potwierdziła w środę ustalenia dotyczącego wypadku w Spytkowicach. Śledztwo w tej sprawie będzie prowadzone pod kątem spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Kierowcy jeszcze nie przesłuchano.

Dzisiaj weszły w życie przepisy nowego rozporządzenia ws. wzoru wniosku o dodatek węglowy. Oznacza to, że gospodarstwa domowe mogą już przystąpić do wnioskowania w swojej gminie o wypłatę 3000 zł dodatku na zakup węgla. W Wadowicach wnioski przyjmuje MOPS, spodziewają się w krótkim terminie aż 5000 wniosków.

Duża zmiana dla pasażerów transportu zbiorowego w Wadowicach. Od środy nieczynny jest dworzec autobusowy przy obwodnicy. Miejscem odjazdu busów i autobusów są teraz zatoczki przy ulicy Fabrycznej.

Lato roku 2022 jest wyjątkowo ciepłe. Krótkie okresy chłodniejsze i deszczowe przeplatane są kolejnymi falami upałów. Właśnie dotarła kolejna.

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje o utrudnieniach w ruchu samochodowym, które czekają kierowców w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Policjanci poszukują nastoletniego rowerzysty, który potrącił 8 - letnią pieszą. Dziewczynka doznała złamania nogi.

Długi weekend sierpniowy dobiegł końca. Na drogach powiatu wadowickiego doszło do 1 wypadku drogowego oraz 11 kolizji. W wyniku zdarzeń drogowych śmierć poniosła 1 osoba. Policjanci wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierowców i zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości.


Dziękujemy, że z nami jesteś.
Chcesz, abyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas. Listy od Internautów już wielokrotnie nas inspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Napisz do Nas: portal@wadowice24.pl