2024-05-27 22:04:26
WYDARZENIA

WYDARZENIA

Niepokojące informacje ze Stanisławia Dolnego. Policja nie wypowiada się na razie temat zdarzenia, do którego miało dojść w lokalnej szkole. Chodzi o bezpieczeństwo małej mieszkanki wsi.

W Andrychowie nie mają szczęścia do zachowania przejrzystości wody w stawach. Najgorsza jest tutaj roślina wodna o nazwie rdestnica kędzierzawa. Kilka lat temu w centrum miasta odbyła się wielka akcja sprzątania. Teraz ten samą czynności trzeba było wykonać na całkiem nowym Stawie Anteckiego.

Jakby ktoś nie miał jeszcze dosyć burz, to jest alert krajowych synoptyków. Jak dokładnie brzmi?

Strażacy zostali poproszeni o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze krajowej w Jaroszowicach. Co tam się stało?

Policja wyjaśnia, jak doszło do kolizji w miejscowości Kossowa. Samochód wypadł z drogi i zatrzymał się na ścianie budynku.

Sezon burzowy w Polsce trwa od kwietnia do września włącznie. W tym roku wyjątkowo aktywny wydaje się maj. Zazwyczaj tak intensywne burze pojawiały się dopiero w czerwcu i lipcu. Wszystko wskazuje na to, że burze zostaną z nami na dłużej.

Na ulicach Jordanowa pojawił się niedźwiedź. Władze miasta apelują o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności.

Wadowice będą świętować w niedzielę Dzień Pszczoły. Organizatorem święta jest Fundacja Apikultura oraz Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Łysoń z Kleczy Dolnej.

Służby alarmowe zostają poinformowane o pożarze w jednym z gospodarstw w Zakrzowie. To jeden z najbardziej niepokojących sygnałów, które mogą dotknąć każdego z nas. W takiej sytuacji czas jest najważniejszym czynnikiem, dlatego szybka reakcja służb jest kluczowa.

Marek Nycz, redaktor naczelny Radia Andrychów i Nowin Andrychowskich, pożegnał się w piątek ze słuchaczami. Jak poinformował, odchodzi na emeryturę.


Dziękujemy, że z nami jesteś.
Chcesz, abyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas. Listy od Internautów już wielokrotnie nas inspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Napisz do Nas: portal@wadowice24.pl