WYDARZENIA

WYDARZENIA

Wadowiccy policjanci podjęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 22-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci odnaleźli wczoraj  nastolatkę, która zgubiła list pożegnalny. Natychmiastowa pomoc młodej kobiecie w depresji nie byłaby możliwa, gdyby nie reakcja ekspedientek jednej z perfumerii w Kętach.

środa, 29 marzec 2023 11:09
Opublikowany w: WYDARZENIA

W tym roku ZUS może sprawdzić 25 tys. firm, czy prawidłowo odprowadzają składki.

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze już dziewiąty rok z rzędu otworzy swoje bramy dla gości. Otwarcie nadchodzącego, letniego sezonu zaplanowano na pierwszą sobotę kwietnia, która wypada 1 kwietnia.

Policjanci ustalili już szczegóły zdarzenia, do którego doszło w Kętach. W wyniku groźnego zdarzenia do szpitala trafił 10-letni chłopiec.

Wadowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież narzędzi z samochodu zaparkowanego na terenie jednej z posesji w mieście. Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał.

Organizowany w Niedzielę Palmową koncert na rynku w Wadowicach przez TVP ku czci papieża Jana Pawła II spowodował zmianę uroczystości religijnych w Wadowicach. Słynna droga krzyżowa ulicami miasta odbędzie się w innym terminie.

Dojazd do Krakowa z powiatu wadowickiego popularną Zakopianka w ostatnich dniach znacznie się wydłużył. Lepiej wybrać inną trasę. Wszystko z powodu, prac jakie są prowadzone na drodze krajowej zarówno na nitce w kierunku Zakopanego, a obecnie także do Krakowa.

Można by powiedzieć, że w tym roku była wyjątkowo biała i dość mroźna zima. Niestety inny pogląd mają na to kleszcze, które już na początku marca stały się bardzo aktywne. Obecnie lepiej nie brać psa do lasu, a samemu oglądać się po każdym spacerze.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na drogach krajowych pracuje prawie 800 pojazdów zimowego utrzymania jezdni. Niestety nie wszędzie udaje się zachować "czarną nawierzchnię".


Dziękujemy, że z nami jesteś.
Chcesz, abyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas. Listy od Internautów już wielokrotnie nas inspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Napisz do Nas: portal@wadowice24.pl