WYDARZENIA

WYDARZENIA

wtorek, 23 październik 2018 13:35
Opublikowany w: WYDARZENIA

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem, który nadciąga z północy. Najgorzej ma być na morzem, ale silne porywy maja docierać także do nas.

Policjanci z Andrychowa dwukrotnie zostali poinformowani o kradzieżach na terenie miasta. Ze sklepów znikały m.in. ubrania. Policja wpadła na trop nastoletnich przestępców.

piątek, 19 październik 2018 14:40
Opublikowany w: WYDARZENIA

Jak poinformowali rodzice dzieci uczących się w Szkole Podstawowej w Tomicach, nieznany mężczyzna zaczepił ostatnio 15-latka. Informację o tym przekazano policji, nauczyciele w szkole ostrzegają swoich uczniów.

Na tej drodze musi zginąć jakiś polityk, żeby poprawić bezpieczeństwo? - zapytał retorycznie jeden z użytkowników Facebooka portalu Wadowice24.pl, pod tekstem o wypadku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Znamy więcej szczegółów tego zdarzenia.

Apele o zdjęcie nogi z gazu chyba niewiele dają. Policjanci z Wadowic zatrzymali do kontroli 65 aut. Większość z kierowców przekroczyła dozwoloną prędkość.

W latach 90-tych, na terenie gminy Tomice, w Lgocie, odbywał się samochodowy rajd na orientację. Impreza przyciągała tłumy. Po latach postanowił ją "wskrzesić" Mirosław Tłomak, a pomaga mu w tym m.in. Wiktor Kwarciak. Tym razem jednak obędzie się bez aut, ale zabawa ma być przednia!

To ostatnie, tak ciepłe dni w tym roku. Od soboty nad nasz kraj zacznie napływać zimne, arktyczne powietrze. Wszytko przez ciepły wyż na wyspami brytyjskimi, który zaciągnie znad Skandynawii zimno północy.

Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wszczęła śledztwo w sprawie nielegalnego składowania odpadów w Spytkowicach. Pojemniki z chemikaliami ujawniono na terenie dawnego kółka rolniczego. Wójt Spytkowic Mariusz Krystian wezwał firmę, u której znaleziono odpady, do usunięcia ich z terenu gminy.

Duże ilości beczek z tajemniczym płynem zabezpieczyła w środę wadowicka policja pod nadzorem prokuratury. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska pobrał już próbki do badania. Prokuratura otrzymała zgłoszenie o składowaniu niebezpiecznych substancji na terenie Spytkowic.

Policjanci rozliczają z przestępczej działalności szajkę włamywaczy, którzy narobili szkód w naszym regionie.  Mają oni na koncie siedem kradzieży z włamaniem do garaży i pozostawionych w nich pojazdów. Przestępcze trio zostało zatrzymane dzięki czujności jednego z mieszkańców Kęt oraz błyskawicznej interwencji patrolu policji i straży miejskiej.


TOP WIEŚCI //