WYDARZENIA

WYDARZENIA

Fundacja „Promyczek" oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach zapraszają na konferencję naukową pod nazwą "Trudne dzieci".

Trudno postawić się w ciele pijanego kierowcy skoro samemu nigdy się nie było w takiej sytuacji, ale jedno jest pewne - ten jegomość nie myślał zbyt wiele. Pewne małżeństwo chciało go zatrzymać, a on ruszył z piskiem nie bacząc na przeszkody.

Sytuacja pogodowa uspokoiła się na tyle, że można śmiało powiedzieć - powodzi u nas nie będzie. Pogotowia alarmowe ogłoszone są oczywiście w całej okolicy, także powiecie wadowickim. Sytuacja jednak nie powinna się już pogarszać.

Nie wiadomo jak długo tu przebywał, ani jak się tu znalazł. Pies uwięziony był na przęśle mostu kolejowego w Wadowicach. Podniesiona w rzece woda zagrażała jego życiu. Strażacy ruszyli na pomoc.

Jest zimno, sezon grzewczy zaczął się na dobre, zaczynają palić się sadze w kominach. Do najgroźniejszego pożaru w ostatnich dniach doszło w Bachorowicach (gmina Brzeźnica).

Na drodze powiatowej w Tłuczani kierowca seicento zjechał do rowu, a następnie jego auto uderzyło w betonowy mostek. Mógł nawet zginąć, na szczęście szybko przyszła pomoc.

W Wieprzu "na serpentynach" czołowo zderzyły się auto osobowe i dostawcze. Kierowca osobówki trafił do szpitala.

piątek, 22 wrzesień 2017 15:26
Opublikowany w: WYDARZENIA

Opady deszczu dają się ciągle we znaki w powiecie wadowickim. Trwa usuwanie skutków zniszczeń w Jaszczurowej, gdzie rzeka  zmieniła bieg i podmywa drogę powiatową.

Policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie zatrzymali 28-latka, który uszkodził drzwi do mieszkania swojej znajomej, siłą do niego wtargnął i nie chciał go opuścić. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wody w potokach i rzekach na terenie powiatu wadowickiego powoli opadają. W tej chwili nie ma zagrożenia powodziowego. Strażacy ciągle pracują przy zabezpieczaniu brzegów i wypompowaniu wody z budynku, gdzie doszło do podtopień.
TOP WIEŚCI //