WYDARZENIA

WYDARZENIA

Od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką 13,5 proc. zakażeń stanowili w pełni zaszczepieni. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 6,73 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało  Ministerstwo Zdrowia.

Podpisano umowę za prawie 23 mln zł na budowę łącznicy w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzięki inwestycji o około 15 minut skróci się czas przejazdu pociągiem z Małopolski na Śląsk oraz zwiększy się atrakcyjność trasy Kraków – Bielsko-Biała.

Cztery osoby z powiatu wadowickiego nie żyją. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, zmarli ostatniej doby chorowali na Covid-19. Zachorowalność w powiecie wadowickim wciąż jest na wysokim poziomie.

W miejscowości Skawce natrafiono na pocisk artyleryjski. Dzisiaj niebezpieczne znalezisko zostało zabrane przez wojskowych saperów.

piątek, 03 grudzień 2021 12:15
Opublikowany w: WYDARZENIA

Według danych Ministerstwa Zdrowia w powiecie wadowickim znów wzrasta liczba zakażonych koronawirusem. Nie ma potwierdzonych przypadków zakażenia nowym typem wirusa omikron.

W Andrychowie są stałe miejsca, w których nagminnie spożywany jest alkohol. Mieszkańcy przez to nie czują się bezpiecznie. Policja i straż miejska próbują z tym walczyć.

Wadowice szykują się na święta. Na rynku stanie świąteczna choinka.

Policjanci z Andrychowa zatrzymali 17-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Młody mężczyzna „wpadł" podczas legitymowania. Podejrzany usłyszał już zarzut. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcy okolicy informują siebie za pomocą mediów społecznościowych o niepokojących działaniach dwóch mężczyzn. Według przekazu, nieznane osoby zostawiły auto na poboczu i miały przeszukiwać okoliczne nieruchomości.

czwartek, 02 grudzień 2021 08:40
Opublikowany w: WYDARZENIA

Policja wyjaśnia sprawę kolizji, do której doszło w Łączanach. Auto wypadło tutaj z drogi. Kilka osób zostało poszkodowanych.


TOP WIEŚCI //

live2