Wadowice

Słuszne wyliczenia na swoich mapach mieli synoptycy. Zgodnie z planem wieczorem do powiatu wadowickiego dotarły chmury burzowe. Najgorzej ma być jednak w nocy.

Kategoria: WYDARZENIA

W bazie harcerzy w Zalesiu pojawi się pożar. Teren ratować będzie kilkanaście jednostek straży pożarnej z całej okolicy. Czy można zaplanować wielką tragedię lasu? Otóż tak i to już niebawem.

Kategoria: WYDARZENIA

Arcybiskup Marek Jędraszewski poinformował o zmianach w parafiach należących do Archidiecezji Krakowskiej. Część księży odchodzi do innych parafii. Z kolei do lokalnych świątyń przybywają nowi.

Kategoria: WYDARZENIA

18 czerwca 2021 r. wybrana została oferta na wykonanie badań geofizycznych (metodą: elektrooporową – ERT i sejsmiczną – SRT-P, MASW) oraz opracowanie wyników badań dla tej inwestycji. Jak wybór komisji przetargowej się uprawomocni podpisana zostanie umowa z wykonawcą. Badania te są konieczne do opracowania koncepcji programowej tej inwestycji.

Kategoria: PIENIĄDZE
czwartek, 24 czerwiec 2021 14:30

WCK ogłasza nowy nabór dla młodych artystów

Twoje dziecko interesuje się sztuką a wszelkie działania artystyczne to jego pasja? Lubi malować, rysować i pracować wykorzystując przeróżne formy artystyczne? Jeśli tak, to cykl zajęć pt. „Odważni - Twórczo" jest idealny dla niego! WCK zaprasza na warsztaty od 5 – 9 lipca.

Kategoria: KULTURA
czwartek, 24 czerwiec 2021 14:20

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drukarki?

Zakup drukarki ułatwi pracę w domu, naukę oraz załatwianie wielu formalności. Urządzenie przydaje się zarówno dorosłym, jak i dzieciom oraz studentom. Jeśli szukasz drukarki dla siebie, sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Kategoria: POLECAMY

To już dziś! Wielki finał Gminnej Orlikowej Ligi Amatorów. Znamy finalistów i drużyny, które powalczą o trzecie miejsce. Oba wtorkowe półfinały trzymały w napięciu i stały na bardzo wysokim poziomie.

Kategoria: SPORT
czwartek, 24 czerwiec 2021 09:50

Podłącz się do nowo wybudowanej kanalizacji!

Blisko 25 km kanalizacji sanitarnej i 4 pompownie ścieków - to bilans wielkiej inwestycji w Kleczy Dolnej i Kleczy Górnej oraz Barwałdzie Dolnym o łącznej wartości 23,5 miliona złotych. Wykonawca jest już na ostatniej prostej. WPWiK zachęca mieszkańców do podłączania się do sieci i informuje, jak to zrobić.

Kategoria: PIENIĄDZE

Po południu lepiej pozamykać okna i pozabierać z balkonów ruchome rzeczy. Nad Małopolską znowu przetoczą się groźne burze. Synoptycy twierdzą, że może spaść sporych rozmiarów grad.

Kategoria: WYDARZENIA

Jak zwykle od czwartku market Stokrotka proponuje szereg nowych promocji. Co ty razem przygotowano?

Kategoria: POLECAMY

Nie przedłużę umów z 70 placówkami POZ, w których udział teleporad wynosi ponad 90 procent - zapowiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Kategoria: PIENIĄDZE

Przez pięć dotychczasowych edycji, Gwiazda Południa wschodziła i zachodziła nad Babią Górą. Po ubiegłorocznym pożegnaniu, w tym sezonie ta górska etapówka stworzona od A do Z przez Cezarego Zamanę przenosi się do Wadowic. Zbliżająca się lipcowa odsłona przynosi ze sobą jednak więcej zmian. Wszystko po to, aby jazda po Beskidzie Małym była jak najbardziej satysfakcjonująca.

Kategoria: SPORT

W samorządach trwa maraton uchwał absolutoryjnych dla rządzących oraz przyjmowanie raportów o stanie gminy. W Wadowicach burmistrz postanowił skrócić czas długiego wykładu o swoich sukcesach i przedstawił radnym film. Co z niego wynika?

Kategoria: POLITYKA

Lato to pora roku, w której z większą chęcią spożywamy chłodne napoje i różnego rodzaju koktajle. Czy można zrobić to zdrowo i pożywnie, a dodatkowo wkomponować zdrowy koktajl w dietę dziecka?

Kategoria: POLECAMY

1 lipca rusza nabór wniosków dotacyjnych na instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw domowych. Jeśli nie posiadasz jeszcze własnej elektrowni to pamiętaj, że podczas przyznawania pieniędzy z programu liczy się kolejność zgłoszeń. Uwaga: w poprzedniej edycji środki wyczerpały się przed zakończeniem naboru nawet mimo dodatkowej puli pieniędzy.

Kategoria: POLECAMY
Page 1 of 773

TOP WIEŚCI //

live2