Wadowice

Fontanna na placu Jana Pawła II ma zostać uruchomiona najprawdopodobniej już w śmigus-dyngus. Po zimowej przerwie musi zostać przeprowadzony serwis techniczny znanej mieszkańcom „Fontanny przyjaźni". Już niedługo wszyscy będą mogli się nią cieszyć.

Kategoria: WYDARZENIA

To taka niekończąca się opowieść. Wiadukt w Kleczy znowu, niczym Gandalf we Władcy pierścieni, zablokował wjazd ciężarówki pod swoim cieniem. Niestety na razie niewiele wiadomo o dalszych losach jego przebudowy. Koleje czekają na dofinansowanie.

Kategoria: PIENIĄDZE

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Trwa rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz wszystkich klas Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętej Królowej Jadwigi w Barwałdzie Dolnym.

Kategoria: POLECAMY

Coroczny raport strażaków o stanie zagrożenia pożarowego w powiecie może mocno niepokoić. Według danych komendy w Wadowicach drastycznie wzrosła liczba pożarów i strat wynikłych z tego powodu. Nie udało się też uniknąć ofiar śmiertelnych.

Kategoria: MAGAZYN

Od 1 kwietnia lokatorzy bloków zarządzanych przez Spółdzielni Mieszkaniowej zapłacą wyższe zaliczki na poczet rozliczenia ogrzewania. Wzrost stawek uzależniony jest od zużycia energii w poszczególnych blokach. Średnio opłaty wzrosną nawet o 55 procent.

Kategoria: PIENIĄDZE

Brak wpisowego, awanse i spadki, bon do Galicjanki dla każdego gracza po każdym meczu, a do wygrania gotówka i gorąca beczka na weekend. Jedyna taka liga w regionie powraca! Ruszyły zapisy do GOLA.

Kategoria: SPORT

Do maja przyszłego roku firma budująca hale sportowe przy szkołach w Wadowicach i Andrychowie ma czas na wykonanie inwestycji. Starostwo naciska na budowlańców, by ukończyli projekt wcześniej.

Kategoria: POLITYKA

Jednostki ochotniczych straży pożarnych z kilku gmin powiatu wadowickiego otrzymają w tym roku pieniądze na zakup wozów pożarniczych. Gdzie trafi kasa?

Kategoria: PIENIĄDZE

Coraz mniej osób stać na to, żeby utrzymać kota lub psa, a w razie choroby zapewnić mu leczenie weterynaryjne – powiedziała  Joanna Repel, rzeczniczka prasowa Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które prowadzi schronisko. Za część zabiegów weterynaryjnych kosztujących przed pandemią kilkaset złotych teraz trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych - dodała.

Kategoria: MAGAZYN

Stare budynki szpitala powiatowego przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach są już historią. W środę dawny gmach został pozbawiony murów, a z konstrukcji zostało już tylko gruzowisko. Trwa wyburzanie budynków powiatowej lecznicy.

Kategoria: PIENIĄDZE

Politycy z najwyższych szczebli władzy na koncercie w Wadowicach? Media donoszą, że już w najbliższą niedzielę do papieskiego miasta ma przyjechać Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Politycy wezmą udział w koncercie ku czci Jana Pawła II.

Kategoria: POLITYKA

Wadowiccy policjanci podjęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 22-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Kategoria: WYDARZENIA

Zakończenie zbiórki dla Zosi Pająk to wspaniała wiadomość dla wszystkich, którzy brali udział w zbiórkach. Nic dziwnego, że wolontariusze postanowili świętować ten wieczór.

Kategoria: MAGAZYN

W tym roku ZUS może sprawdzić 25 tys. firm, czy prawidłowo odprowadzają składki.

Kategoria: WYDARZENIA

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze już dziewiąty rok z rzędu otworzy swoje bramy dla gości. Otwarcie nadchodzącego, letniego sezonu zaplanowano na pierwszą sobotę kwietnia, która wypada 1 kwietnia.

Kategoria: WYDARZENIA
Page 1 of 987

TOP WIEŚCI //