Wadowice

Święta Bożego Narodzenia w tym roku przypadają w weekend. Właśnie w związku z tym postanowiono dać szansę na większe zakupy. W grudniu, tak jak w kwietniu więcej handlowych niedziel.

Kategoria: WYDARZENIA

Chcą przywrócić pamięć o starożytnym szlaku pielgrzymkowo - turystycznym wiodącym przez 7 krajów Europy. Część przechodzi przez powiat wadowicki. Pierwsze rozmowy już trwają. Ostatnio odbyły się w Stryszowie.

Kategoria: KULTURA

Od kilku dni tężnia solankowa w Wadowicach jest nieczynna. W związku z niskimi temperaturami instalacja została wyłączona i tak już pozostanie do wiosny.

Kategoria: MAGAZYN
środa, 30 listopad 2022 13:14

Jak działają KWP i panele słoneczne

Zdecydowałeś, że energia słoneczna jest dla Ciebie? Ale teraz masz mnóstwo nowych terminów i koncepcji, aby dowiedzieć się o różnych rodzajach energii słonecznej, plusy i minusy różnych paneli słonecznych, i jak mogą one wszystkie pracować w domu. Jeśli czujesz się trochę zdezorientowany i przytłoczony tym wszystkim, to zrozumiałe. Zrozumienie technologii słonecznej może być trudne na początku, jeśli nie jesteś zaznajomiony z tym rodzajem energii. Przeprowadzimy Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć o mieszkaniowej energii słonecznej, w tym jak działa system paneli słonecznych KW.

Kategoria: POLECAMY

Ostatnie przymrozki sprawiają, że osoby uwielbiające morsowanie mają odpowiednie warunki do działania. Ostatnio morsy z Porąbki weszły do lodowatej wody dla Oliwierka. Zapowiada się kolejna impreza.

Kategoria: WYDARZENIA

W jednym z mieszkań komunalnych w centrum Wadowic wybuchł pożar. Na miejsce wysłano kilka zastępów straży pożarnej oraz policję.

Kategoria: WYDARZENIA

Nie cichną echa wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Wadowicach. Nie chodzi już tylko o samo przemówienie prezesa PiS, ale także o to, co działo się tuz pod miejscem samego spotkania.

Kategoria: WYDARZENIA

Akcja charytatywna pani Weroniki z Wadowic przyniosła wspaniały skutek. Ogromna ilość zabawek trafiła do dzieci z uboższych rodzin w naszym rejonie.

Kategoria: WYDARZENIA

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu wadowickiego realizowany był projekt międzynarodowej wymiany młodzieży pod tytułem „Walking into cleaner air" w ramach programu Erasmus +. Głównym organizatorem projektu było Stowarzyszenie Harmonia z Inwałdu. W projekcie brali udział uczniowie w wieku 16-18 lat ze szkół w Polsce, Estonii, Bułgarii oraz Macedonii Północnej. Szkołę z Polski reprezentowało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach.

Kategoria: WYDARZENIA

Sztuczne płuca na rynku oddychały przez dwa tygodnie wadowickim powietrzem. Efekt? Biała makieta płuc zrobiła się czarna. Nie ma wątpliwości, dlaczego tak jest. Czujniki zainstalowane na platformie codziennie wskazywały bardzo złe powietrze w centrum miasta.

Kategoria: WYDARZENIA

W Wadowicach w poniedziałek rozpoczął się remont drogi na osiedlu XX-lecia Konstytucji RP. Ulica ma zostać odnowiona do stycznia 2023 roku.

Kategoria: WYDARZENIA

Joanna Ligęza, mama małego Oliwierka z SMA, poinformowała w poniedziałek, że jej syn od kilku dni przebywa znowu w szpitalu, gdzie przeszedł ważny zabieg. Tymczasem setki osób nie poddaje się i zbiera pieniądze na najdroższy lek świata. Brakuje jeszcze połowę sumy.

Kategoria: WYDARZENIA

Msze i modlitwy za Ojczyznę to odpowiedź archidiecezji krakowskiej na zagrożenia, jakie czyhają na Polskę ze Wschodu i z Zachodu. Arcybiskup Marek Jędraszewski napisał list do wiernych. Wzywa ich do kościołów.

Kategoria: WYDARZENIA

Tylko do środy, 30 listopada, mieszkańcy Wadowic mogą składać wnioski o wypłatę tzw. bonu edukacyjnego 500 zł dla swoich dzieci, które uczęszczają do podstawówek. Rodzice, którzy otrzymają pieniądze, mają je wydać na edukację swoich dzieci.

Kategoria: PIENIĄDZE
poniedziałek, 28 listopad 2022 12:30

Zbadaj swoje kości. Badanie osteoporozy w Wadowicach

Zbadaj swoje kości. Badanie odbędzie się w Wadowicach w ZZOZ przy ulicy Karmelickiej 5. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.

Kategoria: POLECAMY
Page 1 of 946

TOP WIEŚCI //