MAGAZYN

MAGAZYN

środa, 30 listopad 2022 15:30
Opublikowany w: MAGAZYN

Od kilku dni tężnia solankowa w Wadowicach jest nieczynna. W związku z niskimi temperaturami instalacja została wyłączona i tak już pozostanie do wiosny.

Ten stary budynek widział już wiele. Łzy szczęścia i smutku mieszały się na różnych piętrach. Przeznaczony do rozbiórki stary szpital w Wadowicach odwiedzili właśnie eksploratorzy opuszczonych budynków.

W ciągu jednego roku liczba mieszkańców Wadowic spadła do 17 466 osób. W tej kadencji samorządu, od 2018 roku, Wadowice mają o 1415 osób mniej.

Już w zeszłym roku chcieli upamiętnić Niepodległą za pomocą wielkiego muralu na remizie swojej OSP. Strażacy z Wysokiem w końcu mogą pochwalić się dziełem, które widać z daleka.

poniedziałek, 14 listopad 2022 21:00
Opublikowany w: MAGAZYN

W poniedziałek w Skolimowie zmarł w wieku 89 lat piosenkarz Jerzy Połomski. Do najbardziej znanych piosenek, wykonywanych przez Połomskiego, należą m.in. "Cała sala śpiewa" i "Bo z dziewczynami". Miał 89 lat.

wtorek, 08 listopad 2022 15:22
Opublikowany w: MAGAZYN

Choć przyjęło się, że nie kobiecie wieku się "nie wypomina", to jeśli chodzi o stulatki po prostu warto. Pani Bronisława z Inwałdu właśnie skończyła 101 lat i cały czas często się uśmiecha.

niedziela, 06 listopad 2022 07:50
Opublikowany w: MAGAZYN

Szczepionki przeciw COVID-19 oparte na mRNA podnoszą ryzyko zapalenia mięśnia sercowego lub osierdzia u osób poniżej 40. roku życia. Eksperci namawiają jednak do szczepień bo, jak przekonują, infekcja koronawirusem jest groźniejsza, a powikłania po szczepionce rzadkie.

Mieszkańcy Suchej Beskidzkiej przez 93 dni w roku narażeni są na trujące substancje w powietrzu. Smog to nie wszystko. Sucha Beskidzka znalazła się na szczycie najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce.

wtorek, 01 listopad 2022 13:00
Opublikowany w: MAGAZYN

W Polsce kremacje stanowią około 40 procent pochówków - poinformował Dariusz Dutkiewicz, dyrektor Instytutu Branży Pogrzebowej i Cmentarnej (IBPiC). Coraz więcej osób decyduje się również na zamawianie urn w oryginalnych kształtach np. pianina, czy kasku motocyklowego.

1 listopada, dzień Wszystkich Świętych, to czas na zadumę. Tymczasem w Tłuczani strażacy ochotnicy podjęli ważną decyzję.