MAGAZYN

MAGAZYN

Bogusław Sabuda z Frydrychowic – na co dzień policjant Krakowskiego Oddziału Prewencji. Zadebiutował powieścią fantastyczną „Ludzie z cukru". Jak mówi: „Piszę bo lubię, to moje hobby". Pisze od kilku lat. Chociaż jest policjantem uwielbia przenosić się w fantastyczny świat swoich książek.

Blisko dwieście osób, uczniów oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Stroniu założyło kamizelki odblaskowe i utworzyło napis „Odblaskowe Stronie" w ramach promocji ważnej idei. Ich zachowanie oceni teraz policja i kuratorium oświaty.

W Muzeum Miejskim w Wadowicach ruszył projekt pod tytułem „Badania nad współczesną duchowością gminy Wadowice w kontekście przemian kultury ludowej". Na razie trwają szkolenia, później uczestnicy zaczną zadawać pytania mieszkańcom.

Przemek jest spod Wadowic, reszta ze Śląska. Jak mówią – są na etapie spełniania marzeń i co dopiero wrócili z Alp gdzie zdobyli Mont Blanc. Teraz szykują się do wyprawy życia. Szukają sponsorów.

Huragan znad Azorów, który nazwano Ofelia, do Polski przyniósł tropikalne temperatury w środku października, nad wyspy brytyjskie przyciągnął silny wiatr i pewną ciekawostkę, o której informują wadowiczanie tam mieszkający.

39 lat temu, 16 października 1978 roku, o godzinie 18.18 znad Kaplicy Sykstyńskiej na placu św. Piotra w Rzymie uniósł się biały dym. Był to znak, że kardynałowie zgromadzeni na konklawe wybrali następcę św. Piotra. Okazał się nim kardynał Karol Wojtyła... papież z Wadowic.

To chyba jeden z najlepiej oglądanych filmików samorządów terytorialnych w Polsce! Dlaczego? Powód jest naprawdę błahy - ludzie nie czytają opisu administratora na YouTube.

Dwa lata temu żywioł sprawił, że stracili dach nad głową. Przez urzędnika nie mogli nic z tym zrobić. czekali bardzo długo, aż w końcu będą mogli ruszyć z remontem. Tylko, że teraz koszty wzrosły. Potrzebują naszej pomocy.

Rodzice Kendala Pcymana Karatasa nie wiedzieli, że swoją decyzją sprawią iż ich dziecko stanie się na tyle sławne, że polskie portale zaczną o nim pisać. Rozgorzała dyskusja.  A jakie imię ostatnio na topie w Wadowicach?

środa, 11 październik 2017 11:41
Opublikowany w: MAGAZYN

Od 19 do 29 października w parku rozrywki Energylandia w Zatorze trwać będzie Halloween Time, czyli czas, w którym park zyska zupełnie nową odsłonę. Scenografia pochłonie tysiące dyń, pajęczyn oraz dedykowanych rzeźb i dekoracji.
TOP WIEŚCI //