Andrychów

Już są! Świeżutkie rozkłady jazdy budów miejskich w Andrychowie. Znane są tez firmy przewozowe, które zajmować się będą usługą komunikacji zbiorowej.

Kategoria: PIENIĄDZE

Chwilę grozy przeżyli pracownicy zakładu usuwającego odpady, których śmieciarka zjechała z wąskiej ulicy i zaczęła niebezpiecznie przechylać się na bok. Ciężarówka mogła spaść ze zbocza.

Kategoria: WYDARZENIA

Oto jest dylemat - choinka sztuczna czy żywa? Które rozwiązanie jest bardziej "eko"? Z czego zrobione jest sztuczne drzewko i skąd pochodzi? Dlaczego ozdabiamy choinki i czym? Znamy odpowiedź na te i inne pytania. Mamy też konkurs!

Kategoria: MAGAZYN

Wadowice są podobno samorządowym liderem edukacji 2017 – uznała jakaś tam fundacja. Nagrodę odebrała wiceburmistrz Ewa Całus, a burmistrz Mateusz Klinowski chwali się nią jako zdobyczą potwierdzającą jego „sukcesy". Tyle tylko, że za ten certyfikat zapłacili podatnicy.

Kategoria: POLITYKA

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie całkiem niedawno pozbawione zostało dyrektora. Dotychczasowa szefowa "przekonana została" do rezygnacji. Teraz rozpisano konkurs na to stanowisko.

Kategoria: KULTURA

Po raz drugi Wadowice biorą udział w akcji Paczka dla Bohatera. To w sumie całkiem nowy projekt i na terenie kraju funkcjonuje od 7 lat. Pomysłodawcy w ten sposób chcą pomagać ludziom zasłużonym dla kraju, a często pozostającym w samotności.

Kategoria: WYDARZENIA

Wydłużenie kadencji w JST do 5 lat i pozostawienie JOW-ów w małych gminach - to niektóre poprawki do projektu noweli Kodeksu wyborczego autorstwa PiS, którymi w środę zajmuje się Sejm.

Kategoria: POLITYKA

Policja ustala jak doszło do zdarzenia na przejdzie kolejowym przy ul. Powstańców Warszawy w Andrychowie. Pod pociągiem znalazł się człowiek.

Kategoria: WYDARZENIA

Przy tak silnym wietrze może zdarzyć się "cofka", której efektem może być groźba zatrucia tlenkiem węgla. Strażacy apelują o zakładanie czujników i sprawdzanie wentylacji pomieszczeń. Tymczasem w Polance Wielkiej doszło do kolejnego śmiertelnego zatrucia.

Kategoria: WYDARZENIA

Ze statystyk strażaków wynika, że to teren powiatu wadowickiego został najbardziej dotknięty silnym wiatrem w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. Odnotowano ponad 100 interwencji. W całej Małopolsce było ich prawie 400. Centrum ostrzegania wydało następny komunikat.

Kategoria: WYDARZENIA

Trudno opisywać każde zdarzenia związane z silnym wiatrem, który dotarł nad powiat wadowicki. Służby ratunkowe wyjeżdżały do tej pory kilkadziesiąt razy. Najczęściej chodzi o powalone drzewa. Na drodze krajowej w Wadowicach o mały włos nie doszło do tragedii.

Kategoria: WYDARZENIA

Niebezpieczne powiewy wiatru dotarły do powiatu wadowickiego. Najgroźniej sytuacja wygląda w gminie Andrychów.

Kategoria: WYDARZENIA

Główne błędy jakie popełniają piesi to nieostrożne wejście na jezdnie przed jadący pojazd, nieostrożne wejście na jezdnię zza pojazdu, a także przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym - informuje wadowicka akcja po przeprowadzonej niedawno akcji kontroli na drogach powiatu.

Kategoria: WYDARZENIA

Szlachetna Paczka to naprawdę wielki wyczyn pomysłodawców i ogromna praca wolontariuszy. Dary trafiają do potrzebujących, a ideą jest dedykowana pomoc konkretnym ludziom. Niestety w jednym przypadku z naszych okolic coś chyba nie wyszło.

Kategoria: MAGAZYN

W powiecie wadowickim ledwie zawiało, a u naszych sąsiadów w Suchej Beskidzkiej poznali moc halnego, który zapowiadany był od kilku dni. U nas na razie nic poważnego się nie wydarzyło, ale najgorsze ma być poniedziałkowe popołudnie.

Kategoria: WYDARZENIA
Page 1 of 156


TOP WIEŚCI //