2024-05-19 13:31:47
POLITYKA

POLITYKA

Nagrodę  "Serce Roku" przyznawaną w Wadowicach z okazji święta miasta otrzymała Cecylia Maciejczyk. Wadowiczanka wykazała się wyjątkową empatią i bezinteresowną pomocą bliźnim.

Była premier rządu PiS i obecnie europosłanka z naszego okręgu wyborczego Beata Szydło spotkała się w sobotę z wyborcami w Andrychowie i w Wadowicach. Przekonywała do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy wstrzymującym podwyżki cen energii od lipca tego roku.

Do 14 czerwca potrwa głosowanie w 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Dopuszczono do niego 232 projekty o charakterze regionalnym i ogólnowojewódzkim. Mieszkańcy mają do rozdysponowania rekordową kwotę 16 mln zł.

Opozycja w Radzie Wadowic domaga się unieważnienia wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego. Radni opozycji uznali, że podczas wyboru złamano zasadę "tajnego głosowania".

Sejm uchwalił w środę ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic", która zakłada m.in. wypłatę świadczenia - tak zwanego babciowego.

Filip Kaczyński, poseł PiS z Wadowic, organizuje wraz ze swoim biurem akcję zbierania podpisów. Namawia wyborców, by wsparli go podpisami pod obywatelskim projektem ustawy.

Małgorzata Chrapek, wójt Wieprza, która wygrała ostatnie wybory, nie spieszyła się ze złożeniem ślubowania. Radni musieli na nią poczekać i dopiero w poniedziałek, 13 maja, pani wójt złożyła śluby.

W stolicy odbył się marsz, którego uczestnicy sprzeciwiają się tak zwanemu Zielonemu Ładowi wprowadzanemu przez Unię Europejską. Wśród zgromadzonych nie zabrakło polityków PiS, a także przedstawicieli NSZZ Solidarność z Wadowic.

W wyborach 9 czerwca powiat wadowicki przypisany jest do 10 okręgu wyborczego, który obejmuje dwa województwa Małopolskę i Świętokrzyskie. W tym okręgu wyborczym pięć lat temu wybrano pięciu europosłów. Kto kandyduje?

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w Małopolsce i ma przewagę w sejmiku, ale w poniedziałek rani nie potrafili wybrać na marszałka posła Łukasza Kmitę z okręgu wyborczego, do którego należy powiat wadowicki. Mówi się o buncie w małopolskim PiS. Sytuację w środę skomentował Jarosław Kaczyński.


Dziękujemy, że z nami jesteś.
Chcesz, abyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas. Listy od Internautów już wielokrotnie nas inspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Napisz do Nas: portal@wadowice24.pl