POLITYKA

POLITYKA

Sejm w czwartek uchwalił nowelizację ustawy o PIT, która m.in. obniża dolną stawkę PIT z 17 do 12 proc. oraz daje przedsiębiorcom możliwość odliczenia części składki zdrowotnej od podstawy opodatkowania.

Brzeźnica wyznacza sobie wielkie zadanie. Chce opracować strategię rozwoju gminy na kolejne 7 lat. Ważne, by mieli w tym udział mieszkańcy. Jest ankieta do wypełnienia.

Wadowice przeprowadzają konsultacje nazw ulic w miejscowości Barwałd Dolny. Każdy mieszkaniec wsi może wziąć udział. Jest warunek, który może zaważyć o ważności głosu.

Pogląd, że szpitali jest w Polsce za dużo nigdy nie był formułowany za rządów Prawa i Sprawiedliwości. My stoimy na stanowisku, że w każdym powiecie ma być zapewniony dostęp do usług medycznych – podkreślił w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Burmistrz Wadowic i urzędnicy spotkali się w czwartek z mieszkańcami, którzy protestują przeciwko budowie PSZOK przy ulicy Rzyczki. Organizatorzy spotkania przekonywali mieszkańców, że inwestycja jest miastu niezbędna, a oni sami nie mają się czego obawiać.

Z dużym splendorem zorganizowano w Ryczowie uroczystość nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Spytkowice byłej premier i obecnie europosłance Beacie Szydło.

Tak jak co roku Wadowice uczciły Święto Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie, mszą świętą za Ojczyznę w bazylice, przemarszem pod pomnik dwunastaków. Niestety, radosne święto naznaczone było smutną refleksją.

Klub Gazety Polskiej w Wadowicach oraz Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński zorganizowali spotkanie z Tadeuszem Płużańskim pt. "Wojna z Rosją. Wczoraj i dziś". Przyciągnęło ono około 40 zainteresowanych mieszkańców Wadowic i okolicznych miejscowości.

W kwietniu zadłużenie Andrychowa osiągnęło rekordowy poziom. Obecnie dług gminy, po zmianach wprowadzonych przez radnych w marcu, wynosi już ponad 82 miliony złotych.

poniedziałek, 25 kwiecień 2022 18:14
Opublikowany w: POLITYKA

Wadowicki ratusz potwierdził w poniedziałek, że na konto kamieniarzy z Grabowca przelano pieniądze zasądzone przez sąd w Krakowie. To rekordowa suma, jaka miasto przegrało w postępowaniu o odszkodowanie.


TOP WIEŚCI //