Lanckorona

W Targanicach zamykają szlak, w Lanckoronie ulicę. To chwile potrwa, ale takie działanie jest potrzebne.

Kategoria: PIENIĄDZE

Uczą dzieciaki od najmłodszych lat, co to znaczy być strażakiem. W czasie rodzinnej imprezy najmłodsi adepci ratownictwa mieli ważne zadanie do wykonania. W opałach znalazł się... miś.

Kategoria: WYDARZENIA

Dla ponad 502,8 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12,6 tys. szkół w kraju we wtorek o 9.00 egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpoczął się egzamin ósmoklasisty.

Kategoria: WYDARZENIA

Sytuacja na rynku pracy w powiecie wadowickim minimalnie się polepszyła. Najgorzej pod tym względem jest w mieście i gminie Andrychów.

Kategoria: PIENIĄDZE

Siedmioletni Franio z Głogoczowa jest bardzo chory. Fundacja, pod której opieką jest chłopiec, postanowiła prosić o pomoc finansową tworząc zbiórkę. Wspaniale zachowali się najbliżsi Zosi Pająk ze Skawinek, z której konta zbiórkowego dla Frania popłynęła ogromna kwota.

Kategoria: PIENIĄDZE

W ciągu jednego dnia na terenie powiatu wadowickiego doszło do sześciu kolizji drogowych. Ich przyczyną było m.in. niedostosowanie prędkości do panujących warunków czy też nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W wyniku tych zdarzeń na szczęście nikt nie ucierpiał.

Kategoria: WYDARZENIA

Policja, straż oraz inspektorzy ekologiczni interweniowali w Izdebniku w związku z podejrzeniem składowania niebezpiecznych substancji. U właścicielki posesji zabezpieczono ponad sto pojemników z "cieczą niewiadomego pochodzenia".

Kategoria: WYDARZENIA

Lanckorona to prawdziwie turystyczna gmina. W takich miejscach warto stawiać na bezpieczeństwo i właśnie ten aspekt turystyki przyświecał pomysłodawcom otworzenia tutaj posterunku policji.

Kategoria: WYDARZENIA

Prawie 30 % aktywnych zawodowo mieszkańców powiatu wadowickiego pracuje w sektorze rolniczym. To dla nich skierowana jest pomoc w wypełnianiu wniosków o przyznanie płatności. Na terenie powiatu działa punkt pomocowy. Gdzie?

Kategoria: PIENIĄDZE

Po niewielkich zawirowaniach po podaniu terapii genowej maleńka Zosia czuje się coraz lepiej. Jak mówią jej najbliżsi "już zaczyna kombinować".

Kategoria: WYDARZENIA

Łzy cisną się do powiek wszystkim tym, którzy czekali na ten dzień. Miesiące walki o pieniądze na najdroższy lek świata zakończyły się sukcesem. Zosia Pająk właśnie otrzymała swoją dawkę.

Kategoria: PIENIĄDZE

Zosia Pająk ze Skawinek czeka na wyniki ostatnich badań przed podaniem leku Zolgensma. Jeśli będą prawidłowe, lek zostanie podany, a Zosia będzie czekać na efekty jego działania. Najbliżsi proszą o modlitwę.

Kategoria: PIENIĄDZE

Emilka z Izdebnika zmaga się z guzem mózgu od 2021 roku. Dziewczynka przeszła operację i potrzebuje rehabilitacji. Najbliżsi stwierdzili, że dobrą formą pomocy Emilce będzie zapewnienie jej miejsca do odpoczynku w warunkach domowych. Trwa zbiórka na altankę.

Kategoria: PIENIĄDZE

Zosia i Oliwierek w końcu się spotkali. W klinice w Lublinie jedno czeka na wyjście do domu, drugie na podanie najdroższego leku świata.

Kategoria: WYDARZENIA

Wójt Lanckorony prosi grzecznie osobę, która zaśmieciła publiczne miejsca naklejkami o stawienie się w urzędzie. Wandal został nagrany miejską kamerą.

Kategoria: WYDARZENIA
Page 1 of 50

TOP WIEŚCI //