KULTURA

KULTURA

78 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., na mocy decyzji Dowódcy AK gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora", w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.

Park rozrywki Energylandia w Zatorze postanowił w połowie lata wprowadzić bonusy w cenach biletów. Nowe stawki mają premiować rodziny. Grupy czterooosobowe zapłacą taniej.

W przyszłym roku Miejski Klub Sportowy „Kalwarianka" obchodził będzie Jubileusz 100-lecia założenia. Klub rozpoczyna przygotowania do tego wyjątkowego Jubileuszu, pojawiły się już pierwsze pomysły jak uświetnić i upamiętnić 100-lecie założenia miejskiego klubu. Jednym z planów jest wydanie książki i albumu.

Dwóch chłopaków z Wadowic rozpoczęło swoją przygodę z YouTube. Zamieszczają tam filmiki o różnej treści, przedstawiając treści w dość rozrywkowy sposób. Postanowili nagrać też coś, co może wypromować Wadowice. Da się?

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wydał kolorowankę „Dwa zamki". Jest to pierwsza książeczka będąca kolorowanką z serii „Poznaj historię swojej Małej Ojczyzny". Zadbano także o kredki. Kolorowanki wraz z nowym rokiem szkolnym trafią do najmłodszych. Kolorowankę wraz z kredkami można otrzymać w Urzędzie Miasta pokój 12.

W najbliższą sobotę (16.07), o godz. 20.00 w malowniczym zaułku Kaflarni (al. Matki Bożej Fatimskiej 66) zabrzmią najpiękniejsze kompozycje instrumentalne  Antonio Vivaldiego oraz Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu zespołu VADOVIAmente  MUSICAndo. Do udziału w bezpłatnym wydarzeniu zapraszają organizatorzy: Wadowickie Centrum Kultury i Kaflarnia.

Są tak popularni, że niektórzy myślą, iż mają do czynienia z zagraniczną grupą. Producenci muzyczni spod Zatora, czyli Komodo, zapowiadają kolejną premierę. Tym razem weszli w kooperację z Roksaną Węgiel. Krótka zajawka daje nadzieję na hit lata.

Są tutaj miłośnicy XIX wieku? W Stryszowie zapowiada się impreza z epoki. Będą stroje, piknik pod chmurką a także odpowiednia muzyka. Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba się zapisać.

Światowej sławy soliści wykonają wielkie dzieła muzyki operowej. W wadowickim kościele św. Piotra ważne wydarzenie kulturalne.

Lato w pełni wraca więc do Wadowic wakacyjny cykl kina plenerowego – Kino Nocnych Parków.


TOP WIEŚCI //