Wieprz

Funkcjonariusze z Andrychowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież trzech rowerów. 52-latek usłyszał zarzuty.

Kategoria: WYDARZENIA

Dla ponad 502,8 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12,6 tys. szkół w kraju we wtorek o 9.00 egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpoczął się egzamin ósmoklasisty.

Kategoria: WYDARZENIA

Sytuacja na rynku pracy w powiecie wadowickim minimalnie się polepszyła. Najgorzej pod tym względem jest w mieście i gminie Andrychów.

Kategoria: PIENIĄDZE

W ciągu jednego dnia na terenie powiatu wadowickiego doszło do sześciu kolizji drogowych. Ich przyczyną było m.in. niedostosowanie prędkości do panujących warunków czy też nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W wyniku tych zdarzeń na szczęście nikt nie ucierpiał.

Kategoria: WYDARZENIA

Andrychowscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 20-latka, który w stanie nietrzeźwości poruszał się po jezdni hulajnogą elektryczną. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Kategoria: WYDARZENIA

Rodzice Leosia z Sułkowic walczą o zdrowie swojego synka już prawie dwa lata. Chłopcem zawładnęła choroba genetyczna, która wymaga długotrwałej i bardzo drogiej rehabilitacji. Strażacy z OSP Wieprz chcą wesprzeć rodzinę malucha i organizują imprezę zbiórkową.

Kategoria: WYDARZENIA

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w godzinach porannych. W Wieprzu na ulicy Akacjowej kierowca samochodu stracił panowanie nad pojazdem i wpadł na drzewo.

Kategoria: WYDARZENIA

Beskidzkie Muzeum Rozproszone diecezji bielsko-żywieckiej otwarte zostało w czwartek – podały diecezjalne służby prasowe. Muzeum składa się z trzech części. Zasadniczy moduł stanowi pięć drewnianych, zabytkowych budynków - kościoły w Grojcu, Nidku, Osieku i w Polance Wielkiej, oraz budynek dawnej szkoły w Starej Wsi.

Kategoria: KULTURA

Emilek z Nidku (gmina Wieprz) ma zaledwie kilka miesięcy, a już przygotowywany jest do ważnej operacji. Urodził się z niepełnosprawną nóżką. Rodzice walczą o to, by kiedyś mógł normalnie chodzić.

Kategoria: PIENIĄDZE

Fatalne wieści z drogi w Gierałtowicach. Jak informują wstępnie służby ratunkowe, doszło tutaj do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Niestety są osoby poszkodowane.

Kategoria: WYDARZENIA

Prawie 30 % aktywnych zawodowo mieszkańców powiatu wadowickiego pracuje w sektorze rolniczym. To dla nich skierowana jest pomoc w wypełnianiu wniosków o przyznanie płatności. Na terenie powiatu działa punkt pomocowy. Gdzie?

Kategoria: PIENIĄDZE

Sześć jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu wadowickiego otrzymało wsparcie na niewielkie remonty swoich remiz. Dla kogo samorząd wojewódzki wysupłał pieniążki?

Kategoria: PIENIĄDZE

Tematyka bardzo ważna w dzisiejszych czasach. Chodzi o zagrożenia dla dorastającej młodzieży. Ciekawy wykład poprowadzi chyba jedna z najlepiej rozpoznawalnych sędzi w kraju, czyli Anna Maria Wesołowska.

Kategoria: WYDARZENIA

Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że z dniem 1 maja 2023 r. wchodzą w życie zatwierdzone w 2021 na 3 lata przez Dyrektor RZGW w Krakowie PGW Wody Polskie ceny dla III okresu taryfowego ( 01.05.2023 r. -30.04.2024 r.) dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Wadowice, Gminy Tomice, Gminy Wieprz.

Kategoria: PIENIĄDZE

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku na drodze w Wieprzu. Kierująca samochodem osobowym kobieta wypadła z trasy i uderzyła w drzewo. Chwilę potem na innej ulicy doszło do śmierci mężczyzny, który upadł z roweru.

Kategoria: WYDARZENIA
Page 1 of 52

TOP WIEŚCI //