Kalwaria Zebrzydowska

W niedzielę w wieku 80 lat zmarł znany krakowski aktor Jerzy Trela. Przy tej okazji swoje kondolencje rodzinie złożył burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Kategoria: WYDARZENIA

Po nieco ponad roku skończyła się przebudowa przystanku kolejowego i mijanki w Barwałdzie Średnim. Wkrótce wrócą tutaj pociągi i ma być dużo szybciej.

Kategoria: PIENIĄDZE

Stadion „Kalwarianki" niedawno wzbogacono o bieżnię lekkoatletyczną. Teraz trwa przebudowa bazy noclegowej, przebudowa kortów tenisowych, oraz budowa wypożyczalni rowerów.

Kategoria: PIENIĄDZE

To ma być nowa impreza w Kalwarii Zebrzydowskiej nawiązująca do bardzo starego stereotypu. W mieście organizują festiwal Ogórcorzy.

Kategoria: KULTURA

Aleksandra Żak z Przytkowic w finale Miss Małopolski. Jej młodsza koleżanka, Justyna Bartuś z Andrychowa dostała się do finały Miss Nastolatek Województwa Małopolskiego.

Kategoria: WYDARZENIA

Wiedzieliście, że maj to miesiąc w roku, w którym najczęściej występują burze w Polsce? Obecny dopiero się rozkręca, a przed nami kolejne ostrzeżenie meteo.

Kategoria: WYDARZENIA

Dwóch przewoźników prywatnych obsługujących linię Wadowice – Stryszów – Kalwaria – Wadowice zaprotestowało przeciwko rozkładowi jazdy. Jak twierdzą, rozkład jest dla nich niekorzystny, a inny przewoźnik zabiera im klientów.

Kategoria: PIENIĄDZE

Z początkiem maja na budynku szkoły podstawowej i Urzędu Miejskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zawisły budki lęgowe dla jerzyków. To kolejny urząd w powiecie wadowickim, który zdecydował się na tę formę ekologii.

Kategoria: PIENIĄDZE

Do mieszkańców powiatu wadowickiego znowu zaczynają przychodzić informacje dotyczące groźny odłączenia prądu. Uważajcie - to oszustwo.

Kategoria: WYDARZENIA

Najpierw wysyp pijanych kierowców, później tych, którzy gdzieś się spieszą. Do tego mokro na drogach i przepis na nieszczęście gotowy.

Kategoria: WYDARZENIA

W ostatnich dniach zakończono prace związane z przebudową dróg gminnych w Przytkowicach i Stanisławiu Dolnym. Łącznie prace remontowe objęły 2 km długości tych tras.

Kategoria: PIENIĄDZE

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami z gradem w naszym rejonie.

Kategoria: WYDARZENIA

Inflacja pozostanie z nami co najmniej najbliższe 2-3 lata - prognozuje prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Mamy nadzieję, że w perspektywie III kwartału br. inflacja uzyska swoje maksimum i zacznie spadać w perspektywie przyszłego roku - dodaje.

Kategoria: PIENIĄDZE

Speedy Clean, mobilna myjnia parowa, zaprasza do skorzystania z usług.

Kategoria: POLECAMY

Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej przedstawia swoje stanowisko w sprawie przebudowy ulicy 3 maja. Oficjalne stanowisko.

Kategoria: POLECAMY
Page 1 of 254

TOP WIEŚCI //