Kalwaria Zebrzydowska

Dwa samochody zderzyły się na drodze krajowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Kierowcy udający się w stronę Krakowa musieli liczyć się z utrudnieniami.

Kategoria: WYDARZENIA

Właśnie dokonano odbioru po termomodernizacji budynku Ludowego Klubu Sportowego „Sokół" w Przytkowicach. Niewątpliwie siedziba miejscowych piłkarzy będzie teraz wyróziać się na tle architektury wioski.

Kategoria: SPORT

Miliony trafią do kilku samorządów na terenie powiatu wadowickiego w ramach funduszu Polski Ład. Pieniądze mają być przeznaczone na tak zwane inwestycje strategiczne. Są wśród nich remonty dróg, a także budowy zbiorników na wodę.

Kategoria: PIENIĄDZE

Policjanci ruchu drogowego z Wadowic przebadali 670 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie podczas prowadzonych wczoraj działań pn. „Alkohol i narkotyki".

Kategoria: WYDARZENIA

Przeszło 23 milionów złotych trafi do samorządów powiatu wadowickiego, w których funkcjonowały w przeszłości państwowe gospodarstwa rolne - poinformował w piątek poseł Filip Kaczyński. Pieniądze, które trafią na konta gmin, zostaną wykorzystane na odnowę lokalnej infrastruktury.

Kategoria: POLITYKA

Do niebezpiecznego zdarzenia, w którym ucierpiała 62-letnia kobieta doszło w warsztacie w Kalwarii Zebrzydowskiej. Z powodu zagrożenia pożarowego interweniowało sześć s zastępów strażaków.

Kategoria: WYDARZENIA
środa, 13 wrzesień 2023 14:50

Ostatnie chwile z upałami. IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałami i możliwością wystąpienia burz z gradem. Tymczasem fotograf z Andrychowa proponuje sposób na ochłodzenie.

Kategoria: WYDARZENIA

To nieszczęśliwa sytuacja dla mieszkańca starego budynku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Musiał wynieść się z mieszkania, bo w jego piwnicy zawalił się strop.

Kategoria: WYDARZENIA
poniedziałek, 11 wrzesień 2023 08:30

Na horyzoncie załamanie pogody. Podobno nie na długo

Choć noce są już dość zimne, to za dnia możemy cieszyć się naprawdę letnią aurą. Mieszkańcy całego regionu nie odmawiają sobie wakacyjnego wypoczynku. Tymczasem mapy pogodowe sugerują załamanie pogody.

Kategoria: WYDARZENIA

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali mężczyznę, który usiłował dokonać rozboju przy użyciu noża. 50-latek usłyszał już zarzuty. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące.

Kategoria: WYDARZENIA

Błyskotliwe teksty i popularne skecze, niebanalne pomysły, niezwykła energia i mnóstwo improwizacji - właśnie to publiczność lubi najbardziej! Kabaret Chyba już wkrótce wystąpi w Kalwarii Zebrzydowskiej. Mamy wejściówki to wygrania!

Kategoria: KULTURA

Policjanci z kalwaryjskiego komisariatu poszukują właściciela pieniędzy, które zostały znalezione 2 września na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej.

Kategoria: WYDARZENIA

Kilka akcji strażackich w krótkim odstępie czasu. Strażacy interweniowali w jednej z kamienic przy ulicy 1 Maja w Andrychowie. Nie zabrakło ich też w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Kategoria: WYDARZENIA

Za dnia i nawet w nocy policjanci kontrolowali kierowców na wadowickich drogach. Aż 15 samochodów nie powinno wyjechać na drogę. Kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne. To nie wszystkie wpadki kierowców.

Kategoria: WYDARZENIA

W ostatnich dniach służby ratunkowe regularnie informują o kolizjach, do których dochodzi na drodze krajowej nr 52. Na odcinku Głogoczów - Wadowice znowu doszło do zderzenia samochodów.

Kategoria: WYDARZENIA
Page 1 of 284

TOP WIEŚCI //