2024-05-24 05:29:02
test

Najwyższym budynkiem mieszkalnym w Wadowicach będzie ten, który obecnie jest budowany na osiedlu Podhalanin przez spółkę Bongo Invest. Ma być gotowy do końca roku.

Amerykańska firma Stryker Poland Manufacturing z branży produktów i sprzętu medycznego zainwestuje 265 mln zł w rozwój zakładu w Skawinie k. Krakowa. Spółka otrzymała właśnie decyzję o wsparciu przedsięwzięcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Sejm w czwartek przyjął poprawki Senatu do ustawy ws. osłon dla odbiorców energii, w tym tę o czasowym zwolnieniu gospodarstw domowych z opłaty mocowej. Nowe przepisy wprowadzają m.in. bon energetyczny dla gospodarstw o niższych dochodach, a także na II półrocze cenę maksymalną za energię elektryczną.

Wadowice nie mogą się już doczekać, aby oglądać mecze Skawy z innej perspektywy. Co niektórzy byli już na budowie nowego budynku zaplecza klubu i mówią, że robi wrażenie.

Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na Piknik Charytatywny. Będzie to wydarzenie przygotowane z myślą o rodzinach, dlatego też nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych. Piknik odbędzie się 25 maja na stadionie MKS Kalwarianka. Start godz. 14:00.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży 9000 złotych z konta bankowego mieszkańca Kęt. Pokrzywdzony został oszukany podczas transakcji sprzedaży telefonu komórkowego za pośrednictwem popularnego portalu społecznościowego.

Wojewoda Małopolski podsumował ostatnie dni z alertami pogodowymi. Na szczęście sytuacja nie była tak groźna, jak można było się spodziewać. W związku z kolejnymi ostrzezeniami krajowych synotpyków, wojewoda zawnioskował o nowy alert RCB.

Gminy w powiecie wadowickim mają wyznaczone terminy wywozu tak zwanych wielkich gabarytów. To wówczas firmy wywozowe odbierają od mieszkańców większe odpady. W Stryszowie warto wiedzieć o jednym.

Policjanci z Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali 51-letniego mężczyznę podejrzewanego o molestowanie 11-letniej dziewczynki.

Paczkę DecoMorreno można dziś włożyć do sejfu, ponieważ tak zyskuje na wartości, że można ją traktować jak lokatę. Wszystko, co zawiera kakao, kosztuje dziś absurdalnie dużo – skomentował Krzysztof Pawiński, prezes Maspeksu.