Niedziela 22 października, która jest dniem uroczystości świętego Jana Pawła II, była w Wadowicach uroczyście obchodzona w parafii św. Piotra Apostoła. To tutaj nastąpiło wprowadzenie nowych relikwii do kościoła... błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Kierowca ciężarówki doznał ciężkich obrażeń po tym jak jego auto wywróciło się na ulicy w Wieprzu. Niestety nie udało się uratować życia mężczyzny.

13 sekund... trwa zielone światło na tym przejściu. Niektórzy zwrócili nam uwagę, że to za krótko i domagają się interwencji. Sami nie wiemy. Jak uważacie... za krótko?

W Zebrzydowicach powstały dwa nowe oddziały przedszkolne, a opieką zostało objętych 46 dzieci. To kolejne publiczne przedszkole w gminie Kalwaria Zebrzydowska, które zyskało zupełnie nowy wygląd. Właśnie zostało uroczyście otwarte, a radości najmłodszych było co nie miara.

Od kiedy zlikwidowano kasę biletową na dworcu PKP w Wadowicach, użytkownicy kolei muszą kupować bilety albo u konduktora, albo przez internet. Teraz otwiera się przed nimi nowa możliwość.

Bogusław Sabuda z Frydrychowic – na co dzień policjant Krakowskiego Oddziału Prewencji. Zadebiutował powieścią fantastyczną „Ludzie z cukru". Jak mówi: „Piszę bo lubię, to moje hobby". Pisze od kilku lat. Chociaż jest policjantem uwielbia przenosić się w fantastyczny świat swoich książek.

Blisko dwieście osób, uczniów oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Stroniu założyło kamizelki odblaskowe i utworzyło napis „Odblaskowe Stronie" w ramach promocji ważnej idei. Ich zachowanie oceni teraz policja i kuratorium oświaty.

W Muzeum Miejskim w Wadowicach ruszył projekt pod tytułem „Badania nad współczesną duchowością gminy Wadowice w kontekście przemian kultury ludowej". Na razie trwają szkolenia, później uczestnicy zaczną zadawać pytania mieszkańcom.

piątek, 20 październik 2017 10:49

Brat naszego Boga w Wadowicach. Przemówi Karol Wojtyła

Autor:

W niedzielę 22 października obchodzone będzie wspomnienie liturgiczne Świętego Jana Pawła II, w tym dniu przypada również rocznica uroczystej inauguracji pontyfikatu papieża. Z tej okazji Stowarzyszenie „Przestrzeń Wyobraźni" z Tych wraz z Wadowickim Centrum Kultury zapraszają na godz. 17.00 na spektakl pt. „Brat naszego Boga".

Z dróg krajowych znikają przejścia dla pieszych. Dlaczego? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że to dla dobra użytkowników dróg i pieszych.

Page 1 of 719


TOP WIEŚCI //