Zator

Zator po raz kolejny zaprasza do wspólnego trzydniowego świętowania. W tym roku przed Świętem Karpia, w piątek 30 czerwca  zaplanowano wielką fetę z okazji 725-lecia Zatora.

Kategoria: KULTURA

Od lat dzień 6 czerwca jest niezwykłym dla firmy ADAMEX, przypominającym o długiej już historii naszej działalności.

Kategoria: POLECAMY

Ukraińcy zaczęli pełną para korzystać z ruchu bezwizowego. Efekty nowych regulacji widać również w powiecie wadowickim. W poniedziałek na lotnisku w Gierałtowiczkach wylądowało osiem maszyn z Ukrainy. Powitał ich konsul generalny Oleg Mandiuk.

Kategoria: MAGAZYN

Prezes zarządu Spółki Energy 2000 Marek Goczał podpisał umowę patronacką z Wielozawodowym Zespołem Szkół w Zatorze. Uczniowie tej szkoły uzyskają możliwość zatrudnienia w największym parku rozrywki w Polsce.

Kategoria: PIENIĄDZE

Pan Andrzej Kuwik z Przeciszowa oraz pani Anna Kielak z Oleśnicy to osoby, które miały najwięcej szczęścia podczas losowań nagród, przeprowadzonych w środę 31 maja 2017 roku w ramach dwóch konkursów dla Klientów firmy ADAMEX. Oboje wygrali vouchery na trzydniowy pobyt w Zakopanem, w pokoju Premium z pełnym wyżywieniem - dla dwóch osób. Czy i Ty chcesz dołączyć do listy zwycięzców w kolejnych losowaniach?

Kategoria: POLECAMY

Po powrocie z Hiszpanii Klaudia Stachura z Zatora, brązowa medalistka Europy w Kulturystyce i Fitness, postanowiła sprzedać swój strój bikini. "Mam nadzieję, że komuś przyniesie równie dużo szczęścia" - napisała.

Kategoria: SPORT

Słońce w zenicie, lekki powiew wiatru i spokojna toń wody uderzająca o burty statku Argos. Jazon i Argonaucji szykują się do wyruszenia w morze po legendarne złote runo...

Kategoria: POLECAMY

Leon to karp królewski. Jeden z największych w Polsce. Żyje na łowisku specjalnym w stawie w Graboszycach. Nie jest łatwo go złapać.

Kategoria: SPORT

Już niedługo dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach lekcje przyrody odbywać będą w wyjątkowej scenerii ogrodu. Nie będzie to jednak zwykły ogród, a ogród doświadczeń ze ścieżką sensoryczną. Dzieci będą mogły przeprowadzać wyjątkowe eksperymenty wśród zieleni pachnących roślin. Ogród otwarty będzie dla wszystkich, nie tylko dla uczniów szkoły.

Kategoria: MAGAZYN

Z pierwszymi dniami maja rozpoczęły się audyty domów, które chcą dostać dofinansowanie na wymianę starego pieca na nowy ekologiczny. Audytorzy wykonują to za darmo, właśnie pukają do gmin powiatu wadowickiego. To ważne - bez tego nie otrzymamy dofinansowania!

Kategoria: PIENIĄDZE

Długi, niezbyt ciepły weekend majowy już za nami, ale to nie oznacza, że w najbliższym czasie zabraknie okazji do dłuższego wypoczynku.

Kategoria: POLECAMY

Na starcie było jedenaście gwiazd, z których każda w parze z wykwalifikowanym tancerzem pokazywała swoje umiejętności w programie Taniec z gwiazdami. Jeden z ostatnich odcinków nakręcono w Energylandii.

Kategoria: MAGAZYN

W sobotę prologiem rozegranym na ulicach Tarnowa rozpocznie się wielkie kolarskie święto – 34. edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów, największego wyścigu dla zawodników do lat 23 w środkowo-wschodniej Europie. Tym razem wyścig zawita też do naszego regionu. Kolarze pojawią się w Zatorze, Spytkowicach, Wysokiej i Przytkowicach.

Kategoria: SPORT

Synoptycy zapowiadali spore opady na zachodzie i południowym zachodzie kraju, wydano nawet alerty pogodowe dotyczące stanów wód w tamtejszych rzekach i potokach. Tymczasem w czwartek trzeba było zweryfikować te alerty. Niebezpieczna może być też nasza Skawa.

Kategoria: WYDARZENIA

Przed nami majowy weekend, pogoda podobno ma być ładna, tak więc warto zaplanować jakieś atrakcje. Oprócz grillowania, można wpaść na przykład do Energylandii, gdzie zaczął się już sezon zabawy.

Kategoria: KULTURA
Page 1 of 14