Wadowicki sportowiec Paweł Góralczyk przebiegnie 42 km w rzymskim maratonie (Maratona di Roma) na własny koszt, specjalnie dla podopiecznego Fundacji „Mam serce" – Adasia Studnickiego. Chcę w ten sposób zwrócić uwagę na ciężki los maluszka i pomóc w zbiórce pieniędzy na jego leczenie.

Nauczyciele z Wadowic będą strajkować. Dzieci otrzymują informacje dla rodziców w tej sprawie. W którym dniu szkoły nie będą uczyć?

W Wadowicach szykuje się w najbliższą sobotę widowisko muzyczno - polityczne. KOD i Nowoczesna zamierzają uczcić 60. rocznicę podpisania "traktatów rzymskich" ustanawiających EWG. Zaśpiewają na rynku "Odę do radości".

Na drodze krajowej w Tomicach doszło do groźnie wyglądającego wypadku. W samochód osobowy wjechał autobus rejsowy. Jedna osoba została poszkodowana.

Pies musi być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, a gdy nabrudzi trzeba po nim posprzątać. Tego będą pilnować strażnicy miejscy w Andrychowie.

W Wieprzu idą jak burza. Na ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę organizującą siatkę szkół w gminie, od razu też rozpisano konkurs na dyrektorów czterech placówek.

Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach jako pierwsza szkoła w mieście otrzymała tytuł Lidera Szkoły Promującej Bezpieczeństwo. O co chodzi?

Wypadek na drodze powiatowej w Wysokiej. Kierowca samochodu osobowego wpadł do rowu i uderzył w mostek. Strażacy musieli go wycinać.

W tym roku ma być królową w procesji Zaśnięcia i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na kalwaryjskich dróżkach, czekała na to wiele lat. Niestety teraz sama śpi, bardzo głębokim snem. Najbliżsi są w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

Nie jest dobrze. Pochodzący z Rzyk zbój Janek, czyli drewniana rzeźba pilnująca dziś parku w Andrychowie, źle zniosła zimę. I co teraz?

Page 1 of 596


TOP WIEŚCI //

Czas; 0.54416108131409