Wadowice

Sąd Okręgowy w Krakowie uznał w czwartek za kłamcę lustracyjnego  Jerzego J., który w 2014 kandydował na radnego w Wadowicach z komitetu wyborczego Jacka Jończyka. Sąd zakazał mężczyźnie na trzy lata pełnienia funkcji publicznych i startu w wyborach. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Kategoria: POLITYKA

Sobota, 15 maja, będzie pierwszym dniem, kiedy od wielu miesięcy będzie można usiąść w restauracja. Na razie tylko w ogródkach, ale dla restauratorów to duże wyzwanie. Branża bardzo ucierpiała w trakcie epidemii.

Kategoria: KULTURA

Duża koncentracja strażaków i policji w Barwałdzie Górnym. Na miejsce wysłano też ochotników z quadem. O co chodzi?

Kategoria: WYDARZENIA

W kościele pod wezwaniem św. Piotra Apostoła w Wadowicach trwają ostatnie przygotowania do koncertu, który ma być transmitowany w TVP o godzinie 20:00. Na kościelnej scenie wystąpią gwiazdy polskiej estrady.

Kategoria: KULTURA

Instalacja fotowoltaiczna powinna być dostosowana do potrzeb i możliwości. Określenie zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa domowego nie jest rzeczą łatwą. O ile w istniejącym już budynku jednorodzinnym można posłużyć się dotychczasowym zużyciem prądu na podstawie opłaconych faktur, o tyle w nowo powstającym domu trzeba dopiero to zużycie oszacować.

Kategoria: POLECAMY

W najbliższą sobotę, 15 maja Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach dołączy do ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów.

Kategoria: KULTURA

Na obiektach krakowskiej Bronowianki rozegrano Grand-Prix Polski żaków w tenisie stołowym. W zawodach udział wzięło 215 zawodników z całej Polski, którzy wcześniej przeszli eliminacje wojewódzkie. Zawody zakończyły się dużym sukcesem uczennicy ZSS w Inwałdzie Zuzanny Piekarczyk, która na co dzień reprezentuje klub sportowy MKS SKAWA Wadowice.

Kategoria: SPORT

Komisariat policji w Andrychowie poszukuje właściciela pieniędzy, które zostały znalezione na terenie Andrychowa. Właściciel umiejący udokumentować własność mienia, proszony jest o zgłoszenie się do andrychowskiej jednostki w celu odebrania gotówki.

Kategoria: WYDARZENIA

Wszystko jest z jakiegoś powodu. Pewnego dnia dowiemy się, dlaczego - powiedziała Ann papieżowi, gdy spotkali się po zamachu. 40 - lat temu ona również była postrzelona przez zamachowca na placu św. Piotra. Potem okazało się, jak wiele łączy ją z papieżem z Wadowic.

Kategoria: MAGAZYN

Władze Małopolski chcą zachęcić swoich mieszkańców do rowerowych wycieczek. Zaangażowały do tego blogerów podróżników, a do dyspozycji chętnych jest także przewodnik. Skorzystacie?

Kategoria: MAGAZYN

Market Stokrotka w Wadowicach jak zwykle, na kolejne dni przygotował wiele atrakcyjnych promocji. Wszystkie można znaleźć w najnowszej gazetce.

Kategoria: POLECAMY

O ile wycieki płynów eksploatacyjnych można zobaczyć na własne oczy to już zawartość spalin gorzej. Tymczasem policjanci co jakiś czas sprawdzają, czy nasze auta zachowują ekologiczne normy. Tak było też ostatnio.

Kategoria: WYDARZENIA

Na środowej konferencji prasowej premier ogłosił przyspieszenie otwarcia kin, teatrów i instytucji kultury o osiem dni. Te miejsca otwierają się od 21 maja.

Kategoria: WYDARZENIA

Wadowice wspólnie z ekipą zwycięzcy Tour de Pologne z 2003 roku Cezary Zamaną  organizują trzydniowe zawody kolarstwa górskiego Gwiazda Południa. To trzydniowy wyścig terenowy, który  który polski mistrz organizuje szósty rok z rzędu.

Kategoria: SPORT

Rumak na „gigancie" ruszył ze Śląska w Małopolskę. Na wiosenny spacer wybrał popularną krajówkę DK52, wzbudzając wielkie zainteresowanie kierowców jadących tą trasą.

Kategoria: WYDARZENIA
Page 1 of 758

TOP WIEŚCI //

live2