Wadowice

Niebezpiecznie rośnie poziom wody w Skawie. Wszystko przez intensywne opady, które trwały cały dzień. Niestety deszcz może padać jeszcze w piątek (6.08).

Kategoria: WYDARZENIA

Na rynku pracy w powiecie wadowickim bardzo duża liczba ofert pracy. Wiele firm oferuje umowy o pracę. Niestety niektórzy przedsiębiorcy czekają na pracowników już bardzo długo.

Kategoria: PIENIĄDZE

Ostatnie dni to gorąca linia pomiędzy marszałkami województwa małopolskiego. Chodzi o list ostrzegawczy, który dotarł do ministerstwa polityki regionalnej, w którym unijni urzędnicy grożą sankcjami w związku z podpisaniem przez radnych województwa tak zwanej deklaracji LGBT.

Kategoria: POLITYKA

Z tygodnia na tydzień maleje tempo szczepień w powiecie wadowickim. Jak dotąd żadna z gmin nie zbliżyła się do poziomu połowy populacji zaszczepionych przeciwko koronawirusowi.

Kategoria: WYDARZENIA

Intensywne opady deszczu możliwe są w województwie śląskim i części województwa małopolskiego - ostrzega w czwartek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Kategoria: WYDARZENIA

Policjantki z oświęcimskiej drogówki zatrzymały 35 – letnią mieszkankę powiatu wadowickiego, która kierowała samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Kobieta miała już zakaz kierowania. Wpadła w ręce mundurowych, ponieważ przekroczyła dozwoloną prędkość.

Kategoria: WYDARZENIA

W 2021 roku ponownie większość Polaków wyjedzie na urlop własnym autem – zarówno nad Morze Bałtyckie, na Mazury czy w góry, jak i za granicę. Zanim wybierzemy się na wakacje, powinniśmy wiedzieć, czy mamy niezbędną ochronę ubezpieczeniową. Czy polskie OC obejmuje również zdarzenia, do których dojdzie poza terytorium naszego kraju?

Kategoria: POLECAMY

Tomice pochwaliły się wynikiem, który wygenerowali mieszkańcy gminy w spisie powszechnym. Już około 5000 osób wzięło udział w tym "obowiązku obywatelskim". Wychodzi na to, że to właśnie ta gmina na razie przoduje w powiecie.

Kategoria: WYDARZENIA

Market Stokrotka w Wadowicach ponownie przygotował moc promocji. W atrakcyjnych cenach m.in. karkówka oraz kiełbasa Podwawelska, doskonałe na grilla.

Kategoria: POLECAMY

W Polsce na statystycznego obywatela przypada nieco ponad 29 mkw. mieszkania. Sytuacja mieszkaniowa w Polsce poprawia się, gdyż na osobę mamy dziś do dyspozycji metraż większy o jedną trzecią w porównaniu z 2002 r. - wynika z opublikowanego w środę raportu firmy HRE Investments.

Kategoria: MAGAZYN
środa, 04 sierpień 2021 15:34

Jaka pasta polerska jest najlepsza?

Większość posiadaczy samochodu pragnie, by ich pojazd jak najlepiej się prezentował. Dbanie o auto nie tylko wpływa na jego względy estetyczne. Pielęgnacja maszyny bowiem przede wszystkim służy utrzymywaniu jej sprawności przez wiele lat. Dotyczy to nie tylko mechanizmów niewidocznych na co dzień. Warto również dbać o całą karoserię samochodu, która pełni między innymi funkcję ochronną wewnętrznych części.

Kategoria: POLECAMY

Dwudniowe załamanie pogody na horyzoncie. Będzie intensywnie padać, a temperatury porządnie się obniżą.

Kategoria: WYDARZENIA

Nie było Krzysztofa Bosaka i Janusza Korwin-Mikkego. Na wadowickim rynku pojawili się za to Robert Winnicki i Dobromir Sośnierz. Politycy Konfederacji rozdawali broszurki i... zjedli kremówki.

Kategoria: POLITYKA

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy, w czasie wolnym od służby, zatrzymał 42-letniego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i jak się okazało sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kategoria: WYDARZENIA

Kino w Wadowicach jak zwykle idzie z trendami i na ekrany wprowadza kolejne nowości światowego ( i nie tylko) kina. Co tym razem?

Kategoria: KULTURA
Page 1 of 787

TOP WIEŚCI //

live2