W niedzielę (26.11) po południu członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół o. Rudolfa zgromadzili się przy jego grobie w kwaterze karmelitańskiej wadowickiego cmentarza parafialnego, gdzie odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Później w sanktuarium św. Józefa, gdzie posługiwał Sługa Boży, celebrowano uroczystą Mszę św. Przewodniczył jej asystent kościelny stowarzyszenia, o. Benedykt Belgrau OCD w koncelebrze z sześcioma kapłanami, w tym z bratankiem o. Rudolfa – ks. Wojciechem Warzechą, proboszczem parafii Węgrzce w archidiecezji krakowskiej i przeorem wadowickiego klasztoru – o. Grzegorzem Irzykiem OCD – informują zakonnicy zgromadzenia.
Służbę liturgiczną pełniła młodzież z parafii w Stryszowie tworząca od 10 lat teatr im. o. Rudolfa Warzechy, która przybyła na uroczystość ze swym proboszczem, ks. Grzegorzem Saternusem.
Nawiązując do faktu, że o. Rudolf za swego życia chętnie apostołował wśród rodzin, podczas Eucharystii miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, błogosławieństwo małżonków i ucałowanie relikwii Świętych Małżonków z Lisieux, Rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus – relacjonują uroczystą mszę zakonnicy.
Na zakończenie modlitewnego spotkania ojciec Szczepan Praśkiewicz OCD, jako postulator procesu Sługi Bożego poinformował, że akta dochodzenia diecezjalnego w tymże procesie zostały we wrześniu przekazane Stolicy Apostolskiej i trwa ich analiza w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, w celu wydania dekretu „de validitate inquisitionis dioecesanae".
Zwieńczeniem spotkania, w którym wzięło udział kilkaset osób, była dla chętnych gościnna agapa w Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowym na wadowickiej, karmelitańskiej „Górce".
Przypomnijmy. Etap krajowy procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Ojca Rudolfa Warzechy dobiegł końca. W ciągu minionych sześciu lat przesłuchano 43 świadków życia i opinii świętości o. Rudolfa Warzechy. Byli wśród nich biskupi, kapłani diecezjalni i zakonni (zwłaszcza karmelici bosi), siostry zakonne i świeccy, w tym m.in. krewni Sługi Bożego.
Ojciec Rudolf Warzecha urodził się 14 listopada 1919 r. w Bachowicach koło Wadowic. Po ukończeniu niższego seminarium na wadowickiej, karmelitańskiej „Górce" wstąpił do zakonu. Dał się poznać jako gorliwy duszpasterz dzieci, młodzieży, wychowawca zakonny, opiekun chorych, spowiednik i kierownik duchowy, apostoł szkaplerza karmelitańskiego, krzewiciel kultu św. Józefa i św. Rafała Kalinowskiego – odnowiciela życia karmelitańskiego w Polsce. Zmarł w opinii świętości 27 lutego 1999 r. w Wadowicach. 11 stycznia 2011 r. rozpoczęto w Krakowie jego proces beatyfikacyjny.
W wadowickim Karmelu działa specjalna izba pamięci poświęcona słudze Bożemu. Zebrano w niej pamiątki po zakonniku. Od czerwca 2012 roku odbywają się festyny poświęcone o. Rudolfowi. Trzy razy w ciągu roku w wadowickim Karmelu celebrowane są uroczystości wspominające o. Rudolfa: w rocznicę jego śmierci, w rocznicę jego święceń kapłańskich i w rocznicę jego urodzin.
Dyskusja: