6 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji wspólnie z inspektorami Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego prowadzili działania „Prędkość". O akcji informowali wcześniej ze względu na możliwy duży ruch samochodowy związany z długim weekendem.
Na krajowej „siódemce", w Głogoczowie (powiat myślenicki) patrol ITD zatrzymał w pewnym momencie do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego na holenderskich numerach rejestracyjnych, który przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h.
Kontrolowany 37-latek, pochodzący z Małopolski, był zdenerwowany. W trakcie sprawdzania jego danych w systemie teleinformatycznym Policji okazało się, że jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez irlandzki wymiar sprawiedliwości - poinformowali policjanci z Małopolski.
Nakaz aresztowania został wydany do sprawy, w której 37-latek jest podejrzany o seksualne wykorzystanie dziecka. Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 7-dniowego aresztu - do czasu jego ekstradycji i przekazania w ręce irlandzkich władz.
Policjanci ustalili, że 37-latek przez kilka ostatnich lat ukrywał się w Holandii, a do Polski przyjechał kilka dni temu w celu załatwienia prywatnych spraw.
Dyskusja: