Jak podkreślają w Urzędzie Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej dzięki nowemu logo i identyfikacji wizualnej miasto zyskując nowy, atrakcyjny dla odbiorcy wizerunek. Wizerunek ten ma "stawiać na mieszkańców".
Nowe logo Kalwarii Zebrzydowskiej powstało z połączenia czterech symboli ściśle związanych z przeszłością i teraźniejszością miasta.
Jednym z motywów przewodnich identyfikacji wizualnej są ilustracje ikonicznych postaci odnoszących się do dziejów miasta. Powstało również hasło reklamowe „od wieków" nawiązuje do bogactwa historyczno-kulturowego gminy Kalwarii Zebrzydowskiej.
Równoramienny krzyż symbolizuje wiarę, towarzyszącą od wieków mieszkańcom oraz Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Drugi element to hebel, symbolizuje on stolarstwo, które od wieków stanowi jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki tego obszaru. Poniżej umieszczony został kształt buta jako znaku rozpoznawczego szewstwa. Podobnie jak stolarstwo zakorzenione jest w historii Kalwarii Zebrzydowskiej. Całość kompozycji dopełnia fragment herbu papieża Jana Pawła II (patrona miasta).
Herbem Kalwarii Zebrzydowskiej jest Radwan. Władze postanowiły pozostawić go w niezmienionej, historycznej formie, ale to z niego właśnie zaczerpnięto inspirację kolorystyczną do zaprojektowania nowego logo miasta. Umieszczenie krzyża w projekcie logo nie jest przypadkowe i nawiązuje do herbu.
Czerwień w heraldyce oznacza wspaniałomyślność, hart ducha oraz waleczność. Tych cech nie możemy odmówić mieszkańcom gminy. W psychologii kolor ten jest kolorem ciepła, energii, miłości oraz żywotności.
Mieszkańcy Gminy Kalwaria Zebrzydowska, są bardzo pracowitymi i przedsiębiorczymi ludźmi, którzy bardzo fajnie rozwija się biznesowo, w rzemiośle, dzięki temu Kalwaria Zebrzydowska może powiedzieć, że jest dobrze i prężnie rozwijającą się gminą. I to jest właśnie siła mieszkańców ich przedsiębiorczość i pracowitość - mówi Tomasz Baluś z Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej i dodaje Wprowadzając nową identyfikację chcieliśmy pokazać właśnie te cechy i siłę mieszkańców, dlatego też w nowym logo pojawiają się symbole hebla i buta, a także postacie stolarza i szewca.
Dyskusja: