Na posiedzeniu Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, we wtorek ( 10.11) została przegłosowana rezolucja dotycząca potępienia ataków na kościół. Nadzwyczajne posiedzenie zwołał przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz (PiS). Inicjatorem uchwały rezolucji potępiającej "ataki na Kościół" był radny Marcin Zadora z Prawa i Sprawiedliwości.
Jak mówi, pomysł napisania rezolucji wynikł z tego, co obecnie dzieje się w związku z atakami na Kościół.
U nas w Kalwarii Zebrzydowskiej takich ataków nie było, ale widzimy, co się dzieje w kraju i nas to niepokoi - powiedział nam radny.
Niedawno Kalwaria Zebrzydowska przyjęła za patrona miasta świętego Jana Pawła II i dlatego radni PiS uważają, że jako pierwszy samorząd w Polsce powinni jasno dać do zrozumienia, jakie wartości są dla nich ważne.
Pozytywnie pomysł radnych zaopiniował burmistrz Augustyn Ormanty.
Swoje zdanie dotyczące tego pomysłu wyraził także Tomasz Baluś, pracownik kalwaryjskiego Urzędu Miasta delegowany do rozmów z dziennikarzami.
Pytają co myślę o rezolucji radnych @Kalwaria_Zeb pandemia szaleje w powiecie kryzys zagląda w oczy branży meblowej i obuwniczej, ludzie martwią się o swoje rodzinne firmy, gmina z mniejszymi dochodami w związku z covid to nie czas na ideologiczne spory i zaostrzanie konfliktu - napisał Tomasz Baluś na swoim Twitterze.
We wtorek (10.11) 10 radnych był "za", 3 głosowało "przeciw" 2 wstrzymało się od głosu. Tym samym rezolucja została przyjęta.
W setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II Honorowego Obywatela Miasta Kalwaria Zebrzydowska (...). Wierni jego nauczaniu, Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej wyraża swój sprzeciw wobec wszelkich przejawów agresji, atakowaniu Kościoła katolickiego, jego świątyń, bezczeszczenia pomników świętych oraz symboli narodowych, zakłócaniu mszy świętych w ramach jakichkolwiek protestów. Wszystkie wyżej wymienione zachowania nie znajdują akceptacji i wymagają potępienia. Wzywamy do poszanowania tradycji i uczuć religijnych milionów Polaków. Jednocześnie wszystkie strony sporu zachęcamy do dialogu i przygotowania rozwiązań prawnych zgodnych z obowiązującą od 1997 roku Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. - czytamy w uzasadnieniu rezolucji.
Dyskusja: