Wójt Mucharza Renata Galara, wójt Stryszowa Szymona Duman i burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński rozpoczęli współpracę nad pomysłami wykorzystania Jeziora Mucharskiego do celów turystycznych.
Jak poinformowali, chcą wspólnie działać na rzecz budowy infrastruktury turystycznej wokół Jeziora Mucharskiego.
Musimy połączyć siły i działać wspólnie. Pomysłów i projektów jest dużo w szuflada, ale teraz potrzebna jest skuteczność. Każda z gmin, samotnie, nie będzie miała takiego przebicie, jak działanie wspólne między innymi przy pozyskaniu dodatkowych pieniędzy na projekt turystyczne - mówi na Szymon Duman, wójt Stryszowa.
Wójtowie Mucharza i Stryszowa oraz burmistrz Wadowic spotkali się w tym tygodniu, by zacząć współpracę.
Wójt Mucharza Renata Galara zaproponowała, by zacząć od prostych rzeczy. Jedną z nich ma być rozbudowa ścieżki rowerowej z Wadowic do korony wału zbiornika w Świnnej Porębie. Prace już trwają.
Dobra informacja dla miłośników dwóch kółek. Dzisiaj spotkałem się z wójtami Mucharza i Stryszowa: Szymonem Dumanem i Renatą Galarą oraz radną Marią Potoczną, aby omówić kwestię budowy ścieżki rowerowej z Wadowic nad Jezioro Mucharskie. Wspólnie będziemy się starać w Urzędzie Marszałkowskim, aby sieć Velo Małopolska w końcu dojechała do Wadowic i objęła całą lewobrzeżną część Skawy poinformował na Facebooku z kolei burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.
Zdaniem samorządowców trzeba w końcu doprowadzić m.in. po prze Urząd Marszałkowski w Krakowie do końca projekt budowy sieci rowerowej w regionie tzw. Velo Skawa. Jednocześnie w tym roku Wadowice chcą rozpocząć rozbudowę drogi rowerowej, którą ponad pięć lat temu wybudowano do Zbywaczówki i przedłużyć ją aż do zbiornika wodnego w Świnnej Porębie.
Dyskusja: