W sobotę (11.11) przypada Narodowe Święto Niepodległości. Dzień ten, nawet bez oficjalnego święta, byłby dniem wolnym dla wielu urzędników.
Prawo pracy w Polsce przewiduje, że jeśli święto przypada w dniu wolnym od pracy, pracodawca musi wyznaczyć inny dzień w tygodniu, którym pracownicy mogą wykorzystać przysługujące im wolne.
Wykorzystując ten zapis prawny, Urząd Miasta w Wadowicach poinformował, że w poniedziałek (13.11) nie będzie przyjmował petentów.
Urząd Miejski będzie nieczynny w dniu 13 listopada (poniedziałek) – w zamian za święto przypadające w dniu 11 listopada (sobota) ustala się dodatkowy dzień wolny od pracy. Za utrudnienia przepraszamy! - czytamy w komunikacie.
Podobne komunikaty pojawiają się też na stronach internetowych innych samorządów. Na przykład w Andrychowie dniem wolnym będzie najbliższy piątek (10.11).
Dyskusja: