Kończy się powoli długi remont skrzyżowania drogi krajowej nr 44 z powiatową i gminną w Nowych Dworach. Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie wykonała też nowe podjazdy do okolicznych ulic.
Okazuje się, że nowo zaprojektowany i wykonany wjazd do ulicy Na Wzgórzu jest bardzo problematyczny dla mieszkańców.
Po remoncie, zagraża naszemu bezpieczeństwu i ogranicza nasze prawa. Zamiast wjazdu w ulicę zrobiono dojazd do posesji. Proszę pilnie o wyjaśnienie jak teraz ma wjechać kombajn? Straż pożarna? Śmieciarka? Pług do odśnieżania – to droga gminna. Ciągnik z przyczepą - i samochód ciężarowy z dostawą materiałów na budowę domu? Czy chociażby samochód ciężarowy z przyczepą z dostawą węgla (który notabene ma wjechać w przyszłym tygodniu) - pisze do nas pani Katarzyna.
Jak zauważa mieszkanka, jednolity do tej pory wjazd na ulicę został poszatkowany wysepkami, a w jednej umieszczona będzie latarnia. Wąska już uliczka doczekała się równie wąskiego wjazdu.
Jak mówi nam pani Katarzyna, mieszkańcy mieli zgłaszać swoje uwagi inwestorowi.
Prosiliśmy o poprawę - zlikwidować wysepki wewnętrzne i dokonać odpowiednich korekt – nikt nas, mieszkańców, nie słucha. Jesteśmy bezradni. Nie wiem, do kogo modę się zwrócić o pomoc, GDDKiA nas zbywa - mówi nam rozmówczyni.
Czekamy na odpowiedź inwestora w tej sprawie.
Fotografie: porównanie map Google z nadesłanymi
Dyskusja: