Mieszkańcy okolicy mogli już zauważyć drewniane altany, które pojawiły się w kilku miejscach gminy Andrychów i Wadowice.
Altany powstają w ramach projektu "Rowerowe podróże od Podbabiogórza przez Wadovianę, Dolinę Karpia do Doliny Soły".
Dzięki realizacji projektu na obszarach partnerskich powstają miejsca przyjazne dla rowerzystów - m.in.: w Jaroszowicach, Gorzeniu Dolnym, Choczni, Andrychowie i Rzykach oraz tworzone są materiały promocyjne - informuje LGD Wadoviana.
Z altan można skorzystać w Andrychowie, gdzie dwie są w okolicach obu basenów oraz w Rzykach.
Trzy altany w gminie Wadowice znajdują się w Choczni obok remizy OSP, w Jaroszowicach na Zbywaczówce oraz w Gorzeniu Dolnym na Dzwonku.
Projekt o łącznej kwocie 2 682 744,48 zł realizują 4 LGD: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Wadoviana", LGD "Podbabiogórze", Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dolina Soły" i Stowarzyszenie Dolina Karpia.
W ramach projektu wykonane zostaną altany, stoły, ławki, stojaki na rowery, mapy - dodają pomysłodawcy.
Dyskusja: