2024-06-17 23:15:46
KULTURA

KULTURA

sobota, 15 czerwiec 2024 12:02
Opublikowany w: KULTURA

Od kilku dni „wartę” na odrestaurowanym pomniku 12 Pułku Piechoty w Wadowicach pełni nowy żołnierz, który  przyciąga uwagę mieszkańców i turystów. Jak poinformował burmistrz Bartosz Kaliński, historia zatoczyła koło, ponieważ nowy posąg wiernie odzwierciedla zaginiony oryginał z 1928 roku.

Ponad dziesięć tysięcy osób odwiedziło wadowicką Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w pierwszym półroczu działalności placówki.

środa, 05 czerwiec 2024 12:10
Opublikowany w: KULTURA

W środę w Wadowicach rozpoczyna się wyjątkowa impreza muzyczna. Już siódmy rok z rzędu organizowany jest w mieście Junior Jazz Festival. Podczas pięciu dni festiwalowych na fanów czekają występy konkursowe młodych artystów, siedem koncertów oraz spotkania jam session.

Interesująco zapowiada się nadchodząca niedziela w Lanckoronie. Miasteczko jest gospodarzem Festiwalu Hejnalistów z Lanckorońskiej Góry.

Słuchając utworu "Zacznij od Bacha" Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu orkiestry dętej z OSP Wysoka, aż trudno uwierzyć, że zespół ten zaczynał zaledwie dwa lata temu. Teraz OSP stara się o pieniądze na dalszy rozwój. Każdy może pomóc, głosując.

„50 i co?" to najnowsze dziecko i autorski show Tomasza Karolaka, który jest podsumowaniem jego dotychczasowej drogi jako aktora, ale również muzyka i wokalisty.  We wtorek, 28 maja, aktor wystąpi ze swoim spektaklem w sali koncertowej ROK w Zatorze.

Szkoła w Radoczy pochwaliła się osiągnięciami swoich dwóch uczniów. Eryk Studnicki i Jakub Załuski popisali się swoimi umiejętnościami na ogólnopolskich konkursach z plakatu i grafiki. Szkoła jest z nich dumna.

Wadowickie Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II otworzyło we wtorek wystawę ukazującą 40-letni szlak od powstania tej placówki do współczesnej odsłony. Wystawa powstała w jubileuszowym 40. roku istnienia muzeum w domu rodzinnym Jana Pawła II i 10. rocznicy otwarcia nowej ekspozycji.

poniedziałek, 13 maj 2024 11:40
Opublikowany w: KULTURA

Wadowickie Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II przygotowało wystawę ukazującą 40-letni szlak od powstania tej placówki do współczesnej odsłony – poinformowała Anna Czajkowska-Sałapat z muzeum. Ekspozycja "Dom. Wczoraj, dziś, zawsze" dostępna będzie od wtorku.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na Noc Muzeów, która przypada 18 maja 2024 r. w dniu 104. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Od 18.00 do 22.00 instytucja będzie otwarta na wyjątkowych zasadach. Bilety w cenie 1 zł od osoby można zakupić w kasie biletowej Muzeum od 11 maja.


Dziękujemy, że z nami jesteś.
Chcesz, abyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas. Listy od Internautów już wielokrotnie nas inspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Napisz do Nas: portal@wadowice24.pl