Od pierwszego dnia sierpnia grzybiarze informują o wysypie grzybów w całym regionie. Między Krakowem a Bielskiem-Białą lasy obrodziły.
Widać to m.in. na zdjęciach przesyłanych przez Czytelników na Facebook portalu Wadowice24.pl. Zbiory niektórych fanów grzybów robią wrażenie.
Jak to bywa w tej profesji, rzadko kiedy można dowiedzieć się o dokładnych miejscach występowania grzybów. Chwalić się lokalizacją wręcz nie wypada. Jedno jest pewne, w tym czasie nie trzeba długo szukać.
Jak to napisała na profilu Facebook Wadowice24.pl pani Monika, wystarczył półgodzinny spacer po lesie z psem, a do koszyczka trafiła pokaźna kolekcja grzybów.
Czytelnicy przesłali naprawdę pokaźną kolekcję trofeów z grzybobrania. Wy też macie swoje ulubione miejscówki?
https://www.wadowice24.pl/magazyn/22167-w-lasach-zatrzesienie-grzybow-mieszkancy-okolicy-chwala-sie-zbiorami.html#sigProGalleria86f26e3a4f
Dyskusja: