Jolanta Sak była gościem spotkań autorskich Wadowickiej Biblioteki Publicznej. O swojej twórczości opowiadała niejako po sąsiedzku, bo pani Jolanta to urodzona wadowiczanka, a obecnie mieszka w Choczni, gdzie w domowym zaciszu w wolnych chwilach poświęca się pasji pisania.
Do tej pory wydała cztery tomiki poezji: „Miało się wydarzyć", „Gdyby coś kiedyś", „Błękit i burgund", „Jeśli zechcę...". Zdobyła wyróżnienia w konkursach poetyckich o ważnej randze i skali trudności. Niektórzy widzą w jej poezji kontynuatorkę twórczości Janiny Brzostowskiej – „polskiej Safony", związanej z „Czartakiem".
W tym roku pani Jolanta odłożyła na chwilę poezję i wzięła się za powieść. Tak powstała powieść "Ludzie, którzy nie tobą", która trafiła do księgarń z wydawnictwa Moc Media. Ma być pierwszą częścią trylogii.
O czym jest ta książka? To nie tylko intryga kryminalna, ale również próba przeniknięcia przez zdeformowaną randomową polską rodzinę, w której jak w życiu wiele spraw jest poplątanych.
"Ludzie, którzy nie toną" Jolanty Sak to opowieść o zdeformowanych relacjach w rodzinie. Tutaj pierwszoplanowe role odegrają kłamstwo, zdrada, tolerancja seksualna, handel ludźmi, przemoc, dominacja, chciwość, egoizm i nierówność.
Akcja toczy się wartko. Jolanta Sak bardzo zręcznie bawi się gatunkami i opanowała narrację humorystyczną i kryminalną.
Sama historia skupia się na rodzinie, której głową jest Magda. Kobieta trzyma wszystkich w relacjach uzależniających, dbając o jedność i dobrobyt. Do tego rodzinny biznes opiera się na działalności przestępczej, wspieranej dodatkowo przez dwóch pomocników, którzy przez swoją nieporadność sprowadzają na rodzinę coraz to dziwniejsze katastrofy.
Czy statek, którego kapitanem jest Magda, przetrzyma sztorm? Czy istnieją ludzie, którzy nie toną? Odpowiedzi czekają na kartach powieści Jolanty Sak. Zaskakujące i niebanalne zakończenie będzie nagrodą dla tych, którzy zainwestowali swój czas w tę lekturę.
Dyskusja: