Inicjatorem umieszczenia tej konstrukcji na średniowiecznym rynku jest Stowarzyszenia Dolina Karpia. Takie same karpie podobno pojawią się także w pozostałych gminach tworzących tak zwaną Dolinę Karpia.
Uprzejmie informujemy, że na zatorskim rynku pojawił sie Karp Przestrzenny. Jest to jeden z elementów wizualizacji Doliny Karpia , który został zrealizowany w ramach działań Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze". Priorytet 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej" Tytuł projektu: Utworzenie infrastruktury turystycznej oraz stworzenie Systemu Identyfikacji Wizualnej Doliny Karpia, propagujących dziedzictwo kulturowe na obszarze rybackim Doliny Karpia - przekazała Lokalna Grupa Działania Dolina Karpia.
Jak wynikło z analizy stowarzyszenia, "dominującym kolorem dla Zatora jest kolor fioletowy", stąd tego koloru jest najwięcej... w karpiu.
Wynika on z palety barw znajdujących się na znaku promocyjnym Dolina Karpia. Kolor fioletowy ma symbolizować: bogatą tradycję historyczną, dawne księstwo oświęcimskie i stolicę księstwa zatorskiego - czytamy w komunikacie.
Jak twierdzi stowarzyszenie, celem tej inicjatywy jest "zbudowanie silnej marki terytorialnej" w oparciu o gminy współtworzące Stowarzyszenie Dolina Karpia".
Każda gmina musi mieć swoją rozpoznawalną tożsamość, ale jednocześnie budować markę parasolową „Doliną Karpia" - twierdzi stowarzyszenie.
Okej, niech będzie, a tak przy okazji podoba wam się ten Karp Przestrzenny, robi wrażenie?
Fot. Zator.pl
Dyskusja: