wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę
Miarka

Będą mandaty za przeładowane busy

Email Drukuj
W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" wadowicka policja kontroluje przewozy osób w autokarach i busach. Pierwsze wyniki wskazują, że w powiecie wadowickim uczniowie podróżują do szkół niczym sardynki w puszkach.We wtorek rano (7.09) na trasie z Wadowic przez Stryszów, Stronie do Kalwarii Zebrzydowskiej kierowca busa wiózł 37 osób. Większość z nich to uczniowie, którzy jechali z nim do szkoły.

Bus był tak przeładowany, że uczniowie stojąc w autokarze musieli opierać się o szyby. Kierowca miał pecha, bo upchanego pasażerami busa przyuważył patrol drogowy policji.

"Nie było wątpliwości, autokar był przeładowany. Może przewozić jedynie dwadzieścia osób, tymczasem wysiadło z niego 37 pasażerów. Kierowca został przez nas zatrzymany i skontrolowany. Stan techniczny pojazdu był bez zarzutu, ale za przewóz nadmiernej liczny pasażerów otrzymał mandat karny" - informuje Franciszek Kwaśniewski, szef wydziału ruchu drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach.

Policja przyznaje, że przewóz pasażerów w większej liczbie niż dopuszczalna to powszechna praktyka w prywatnym transporcie. Zwłaszcza na początku września, gdy rozpoczyna się rok szkolny.
>>Do szkoły byle bezpiecznie
Prawdopodobnie przeładowane uczniami busy to wynik tego, że w powiecie mimo wszystko jest za mało publicznych środków transportu, które mogłyby obsłużyć ruch na najbarzdiej uczęszczanych trasach.

"Często kierowcy busów tłumaczą się, że to pasażerowie na rzystanku wymogli na nich i prosili ich, by mogli wsiąść do przeładowanego autokaru. Za przewóz pasażerow odpowiada jednak kierowca" - dodaje Franciszek Kwaśniewski.

Policja w Wadowicach w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" zapowiada kolejne kontrole autokarów i busów. Za przewóz nadmiernej liczny osób kierowcom grozi mandat karny w wysokości 100 złotych.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 
Beskid Media

}} Sonda na czasie

Czy Wadowice skorzystają na kanonizacji Jana Pawła II?
 

}} Polecamy oferty

 

Dermalogica - Logika Zdrowej Skóry w unikalnym wydaniu

Dermalogica to światowa marka kosmetyków uwielbiana i promowane przez gwiazdy show biznesu. Ekskluzywne produkty Dermalogica rozpowszechni...

 

Wiosna - czy ktoś z Was pomyślał już o stopach…?

Wiosna to pora zmian i porządków oraz świeżego spojrzenia na nasze otoczenie. Już niedługo zaczną się letnie wypady, a wraz z nimi z...

 

Babskie tkanie i bajanie. Warownia w Inwałdzie zaprasza na warsztaty

To nie będą zwykłe warsztaty. Chętne do oddania się wytchnieniu i odprężeniu uczestniczki będą mogły na chwilę zapomnieć o codzi...

 

Spędź wakacje aktywnie z językiem angielskim. Zabawa gwarantowana

English Academy zaprasza dzieci w wieku od 6-12 lat, lubiące różnorodnie i aktywnie spędzać czas, do wspólnej zabawy wakacyjnej. Oferu...

}} Filmy

}} Komentarze

Historia Wadowic zamknięta w pięciu pokojach. Musicie to zobaczyć!
a z Wadowicką Kartą Rodzinną jest za 1 zł i świetnie
Kanonizacja tuż, tuż. Dla Wadowic to szczególne święto
sprzątają, koszą, pucują... a smród władzy kochającej swoje stołki ponad wszystko i tak zostanie!!!
Pielęgniarka przed sądem za lewe recepty
ale jaja niedługo salowa będzie robiła operacje
Moje miasto z 1986. Odnalazło się premierowe wykonanie hymnu Wadowic
@robmik Tu wcale nie wynika, kto jest autorem piosenki. Ja znam historię autorstwa muzyki i tekstu. Kto oglądał powtórkę emisji programu ze spotami dyskusyjnymi na temat programu, które odbyły się w studio TV Katowice, to...
Palił trawę bezkarnie, bo wiedział, że mu nic nie zrobią
LEWAR - chyba nie do końca wiesz o co mi chodziło , albo jesteś z rodziny tego pana smiley . Jeżeli po zwróconej uwadze i prośbie o nie palenie trawy bo mam pranie na balkonie i okna otwarte gość reaguje śmiechem mówiąc "mo...
Moje miasto z 1986. Odnalazło się premierowe wykonanie hymnu Wadowic
No no, taki lokalny The Voice of Poland smiley. Gratuluję wykonania.
Starostwo zakończyło kolejny etap rozbudowy szpitala w Wadowicach
@do elf To nie pracownicy starostwa.To rodzina z ZK.

0.890421867371