
Skawa Wadowice 0:0 (karne: 5:6) Relaks Wysoka
Skawa: Gawlik – Palmirski(Głuszek), Jagiełka(Bańdura), Brózda, P.Gaudyn, K.Kuzia, Kondak(M.Kuzia), P.Dyrcz, Pawlik (Curzydło), Barcik, Pomietło
Derbowe spotkanie nie było wielkim widowiskiem. Dodatkowym smaczkiem był z pewnością powrót na „stare śmieci” byłych graczy Skawy, czyli Kubasa i Wiechcia, którzy tym razem zagrali w szeregach gości.W 26 min. w szykiobronne gospodarzy wkradło się zamieszanie, które mogło skończyć się golem dla gości, jednak Stanek nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Parę minut później Gawlik pokazał co potrafi, broniąc groźny strzał głową, a chwilę później dobitkę. Wadowiczanie także mieli swoje sytuacje.
Gaudyn spróbował swoich sił z wolnego, ale Kubas nie dał się zaskoczyć. Bramkę do szatni powinien z kolei zdobyć Pomietło, jednak sytuacje sam na sam nie są chyba dobrą stroną napastnika. Druga połowa była jeszcze bardziej senna niż pierwsze trzy kwadranse.
Dopiero pod koniec meczu coś zaczęło się dziać. Sytuacje dla Skawy mieli Pomietło do spółki z K.Kuzią, gole jednak nie padły. W doliczonym czasie gry awans Relaksu mógł sprezentować Gawlik, który „wypluł” futbolówkę z rękawic. Od czego ma się jednak kolegów, między słupkami zastąpił go Brózda, który zablokował piłkę zmierzającą do pustej bramki i wynik nie uległ zmianie.
Jeśli chodzi o kontuzje, także mieliśmy remis. Palmirski musiał przedwcześnie udać się do szatni, ponieważ został poturbowany przez…Gawlika. Drużyna gości również nie uniknęła kontuzji (J.Koczur rozciął łuk brwiowy).
Do rozstrzygnięcia meczu potrzebne były rzuty karne. Dopiero w szóstej kolejce konkursu miała miejsce pierwsza pomyłka, kiedy to nowy nabytek Skawy, Głuszek został powstrzymany przez Kubasa.
Chwilę później decydującego „karniaka” wykorzystał K. Koczur i Wysoka mogła świętować awans. Oprócz nieszczęsnego Głuszka, swoje debiuty w barwach Skawy zaliczyli Pawlik (wcześniej Olimpia Chocznia) oraz Brózda, który po kilku latach wrócił do Wadowic.
Iskra inauguruje sezon na piątkę, Orzeł rządzi w Babicy
Iskra Klecza 5:0(2:0) Burza Zakrzów
Iskra: Kubarek- Glanowski, Jończyk, M. Nowak, Stopa, Dobisz, Wysogląd, Witek, Zaremba, Gielas, Nowak oraz Kolek, Prokopiuk, Maćkowicz, Matlak
Odmienne nastroje niż Wadowicach, panują w Kleczy, gdzie pod wodzą nowego trenera, Krzysztofa Wądrzyka, świetnie(przynajmniej na razie) radzi sobie Iskra. W przeddzień pucharów (sobota) kleczanie zmierzyli się w Wadoowicach ze Skawą. Sparing pewnie wygrała Iskra 3:1 po dwóch golach nowego gracza, Gielasa oraz Niewidoka. Wracając do niedzielnych pucharów, kleczanie w meczu z Burzą urządzili sobie festiwal strzelecki. W pierwszej połowie dwa gole zdobył Wysogląd (jedną z wolnego), który zrobił swoje i nie wyszedł już na druga połowę.
Po zmianie stron gospodarze dorzucili jeszcze 3 bramki. Szczęśliwymi strzelcami okazali się: Witek, Prokopiuk oraz Dobisz, który pozazdrościł Wysoglądowi i również trafił z rzutu wolnego, ustalając wynik spotkania.
Amator Babica 1:5 Orzeł Ryczów
Amator po tym spotkaniu już wie, że w B klasie nie będzie łatwo o punkty. Przeciętny Orzeł pokazał Babicy lekcje futbolu strzelając bezradnym „Amatorom” aż 5 bramek.Honor gospodarzy uratował Bylica, który zdobył jedyną bramkę dla swojej ekipy. Miejmy nadzieję, że Babica w lidze będzie prezentowała się o wiele lepiej niż w niedzielnym pojedynku.
(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Czytaj:
Komentarze
(27)
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
...
zaba komentuje +1
Niech ktoś napisze co w przerwie w skawie zrobiono dobrego lub co probowano zrobić ,bo po wynikach widać że dalej leci kabarecik
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
skawa juz niebawem w a klasie
sisu komentuje +0
Niestety ale obiektywnie pisząc Skawa już za sezon w A klasie. Biorąc pod uwagę kopaczy, działaczy i żaden sponsor nie pomoże bez szkolenia młodzieży. Ale paradoksalnie nie w Skawie tylko w okolicznych klubikach które już nawet młodszym juniorom proponują parę groszy. I później mamy efekty, nawet na tzw. najwyższym poziomie (oczywiście mam na myśli polski poziom) pozdrawiam zdrowo myślących kibiców...
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
do szbki..ego
niech bedzie DRAŃ komentuje +0
Skoro Wysoka ma tak mocny zespół to dlaczego nie ma jej w nawet w końcówce A klasy.Moze jeszcze za mało płacą???
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
...
jkilop komentuje -1
Meetek bzdury piszesz szkoda komentarza i klawiszy
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
@ henia
mieeetek komentuje +0
Henia ...wnioskuję że Ty jesteś apolityczna. Moze więc dorzucisz coś na klub? Czy też jak pozosttali ...strzepić język po ...próżnicy ??? Tak sobie myśle że jak za każdy komentrz tutaj ich autorzy rzucili by po 1 zł na klub to...cąłkiek spora sumka by sie uzbiera ła...moze było by na ...stypendium dla jakiegoś grajka ! A co do tego że nkit ( hmm.. tu właśnie to generalizowanie - nikt - skoro nikt , to nie było by drużyny) nie chce grać ? To jest problem, popatrzcie na swoje dzieciaki...niech siedza dalej przed kompami i ...wypisują tu bzdury , czy nie lepiej aby pobiegali ? I po to m. in. jest tyle sekcji w Skawie - aby była możliwośc dla wszystkich , a klub jakieś zawodowe to nie na naszym poziomie ( mała mieścinka) i nie rola samorządu - zresztą nasi "zawodocy" pomimo wielkiej aksy widac teraz jak sobie radzą z ...Azerami i tym podobnymi !
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
albatros
Henia komentuje +0
o jakiej dobrej grze mówisz? przecież w zeszłym sezonie dołowali aż huczało! Odeszli ponieważ nie chciało im się grać. Myślę może , że jakieś kokosy dostaną? Mają rację ci, którzy piszą o Beskidzie Andrychów i innych regionalnych zespołach. Tak na serio miasto nie dokłada zbyt wiele, a Wadowice ładują ponad 100tys zł w ten klub. Może zbyt wiele sekcji tam jest i większość tych pieniędzy idzie na trenerów, koszty wyjazdów itp. Ale to nie zmienia faktu, że miasto jednak dokłada a gracze i tak by nie grali nawet jakby dostali trochę więcej. A sponsorzy, którzy obrażają się na klub bo miasto go za mało współfinansuje to hipokryci, bo sponsoring nie powinien być zależny politycznie. Jak ktoś chce za sponsorować to patrzy się na dokonania klubu a nie polityczny zaścianek. Ale się wkurzyłam. Ileż można takich bzdur słuchać!?! Wszyscy niby tacy obiektywni politycznie...
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
@Nie vat
Związkowiec komentuje +0
Bo nikt nie chce grać praktycznie za darmo w Skawie, to jest ta różnica...
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
@Związkowiec
nie vat komentuje -1
Różnica w występie w PP pomiędzy Skawą, a Beskidem polega na tym, że Skawa grała z Wysoką wszystkim co posiadała najlepszego, a taki Beskid zagrał w Wieprzu drużyną juniorów bo I drużyna grała tego dnia sparing z Grunwaldem Ruda Śląska.
Gdzie są teraz byli wychowankowie Skawy z rocznika 89 i starsi? Dlaczego nikt poza juniorami nie chce grać w Skawie?
Gdzie są teraz byli wychowankowie Skawy z rocznika 89 i starsi? Dlaczego nikt poza juniorami nie chce grać w Skawie?
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
...
Młot komentuje +1
niektorzy to byli na innym meczu:P cieszycie sie ze znowu mozna pojezdzic po skawie...hehe
z Klecza byla zenada?? no tak dopoki gral podstawowy sklad (a i tak nie wszyscy) to klecza sytuacji nie stworzyla!! no ale jak sprawia wam radosc gadanie glupot to milego:P
z Klecza byla zenada?? no tak dopoki gral podstawowy sklad (a i tak nie wszyscy) to klecza sytuacji nie stworzyla!! no ale jak sprawia wam radosc gadanie glupot to milego:P
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
...
Związkowiec komentuje +2
Tak... Beskid też przegrał. Jakby nie patrzeć to w Skawie graja 6 zawodników z rocznika 91, 2 z rocznika 92, 2 z rocznika 90 i reszta 89 i starszy... Nie widzę sensu tłumaczenia Beskidu, a Puchar nie jest taki ważny. Zobaczymy co się będzie działo w lidze.
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
ahaha
Redemptor komentuje +0
"wielki" beskid także odpadł dzisiaj w karnych 5-4 ... piszą, że wystawili juniorków ^^
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
nie vat ty psycholu
szybki komentuje +0
ty psycholu Wysoka ma druzyne na poziomie okregówki a napewno czołówki A klasy...
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
...
policjant komentuje +0
Przepraszam ale jak druzyna ma wygrywac jak połowa skladu imprezuje do poznych sobotnich godzin nocnych wiekszosci nie pamietajac na drugi dzien co sie działo a my tu chcemy wynik dobry osiagnac najpierw normalne podejscie graczy do piłki trzeba wpoic. pozdrawiam
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
cos okropnego
termik komentuje -1
wynik Skawy to jest naprawde porazka.Jakoa w Andrychowie sperjalnie miasto nie pomaga a graja w 3lidze a w Skawie niby miasto pomaga i jest 5liga a moze byc 6liga za rok.Wiec nie zgadzam sie z Axelem,wedlug mnie problem lezy gdzie indziej
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
Bo prawda jest taka...
Axel komentuje +0
...że bez pomocy miasta nie da się wychodować sportu na wysokim poziomie. Nawet czwarto, czy piątoligowym poziomie.
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
...
lesok komentuje +0
Skawa w dalszym ciągu robi z siebie błaznów
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
do miecia ''znawcy futbolu'' i HENI
albatros komentuje -1
akurat mieciu gram w pilke i na pewno karetki nie trzeba by bylo wzywac:) zagralbym lepiej niz nie jeden wczoraj ze skawy... tacy zawodnicy jak sa teraz w skawie to nawet w b-klasie by sie nie miescili... nie mowie oczywiscie o wszystkich, bo kilku potrafi ''kopac'' w pilke... Moja droga Heniu jakbys nie zauwazyla to ze skawy odeszlo kilkunastu wychowankow przed tamtym i w trakcie tamtego sezonu... byli to glownie wychowankowie.... ktorzy ''cos'' prezentowali!!!! walczyli o awans i o sponsorow ktorych niestety nie udalo sie przyciagnac dobra gra...
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
@Henia
nie vat komentuje +2
Święta racja, dodam tylko, że chyba wszyscy w b-klasie grają za darmo poza Wysoką. W gminie Wadowice kolejny klub próbuje zrobić wynik "najemnikami". W Zawadce, Jaroszowicach, Zaskawiu gra się ZA DARMO, dla przyjemności i co najlepsze na porównywalnym poziomie ze Skawą.
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
do albatrosa
mieciu komentuje +0
albatros chodz pokaż jak umiesz grać. tylko zamów karetke od razu jakbyś sie zmeczył
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
@kałakolczik
Henia komentuje +3
o czym ty gadasz? Jak to niby urzędnicy mieliby poradzić coś ?! Przecież to od zawodników wiele zależy. Rozmawiałam już kiedyś z takim kto twierdzi , że Urząd miasta powinien zacząć finansować klub to zawodnicy będą lepiej grać.! Buehehehe istna bzdura! Popatrz z kim przegrała wczoraj Skawa z B-ligowcem. Przecież w B- lidze nie ma kokosów a potrafią się zmobilizować. jeśli sport lokalny będzie kojarzony tylko z ilością zarabianych pieniędzy to aż strach się bać. Niech najpierw zaczną mieć jakieś osiągnięcia a sponsorów się znajdzie! Taka powinna być kolej rzeczy! Wkurza mnie takie populistyczne gadanie jak twoje kałakolczik!!!
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
...
sdfghuyj komentuje +0
Wysoka pokazała skawie gdzie jest jej miejsce w szewregu nic dobrego nie widać w tym klubie .W tym sezonie bedzie znowu spadek .Jak jest w buzi tym co tak zachwycali sie gra skawy na turnieju w czechach, Tam to były druzyny osiedlowe i wielki mi sukcesSparing z Kleczą to totalne dno wykonaniu skawy.Więcej wstydu skawa już nie może zrobić jak już z takimi wioskami przegrywa jakie tu jest tlumaczenie. Tylko władze klubu są do kituTakie wadowice to powinny rządzić w powiecie na bzdury to pieniądze są na organizowanie pierdół na rynku
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
żenada...
albatros komentuje -2
i gdzie sa Ci wspaniali i wierni kibice ktorzy tak zachwycali sie sie wygrna Skawy na turnieju w Czechach?!!!! Dla mnie ten mecz to żenada!!! Żeby z b-klasa sobie stworzyc jedna sytuacje podbramkowa to juz wstyd!!! 40-letni PAWEŁ WILK pokazał mlodziencow w drugiej polowie jak sie powinno grac.... Stwierdzam wszem i obec ze Skawe bedzie stac na max 10 pkt w pierwszej rundzie!!!!!!! Pozdrawiam tych najzagorzalszych fanow co teraz cichudko siedza!!!!
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
...
/ komentuje +2
w ryczowie brak w słowniku wyrażenia: 'kultura osobista'. za to zewsząd króluje chamstwo. liczę na to, że Zaskawianka pokaże im, kto jest lepszy i że piłka nożna nie polega na faulowaniu i wyzywaniu się.
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
...
Tomasz18 komentuje +0
Brawo Relaks:D Oby tak dalej!!!!
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
Wiele zależy od samorządów
Kałakolczik komentuje -3
Nie widzę , żeby w Wadowicach władze samorządowe wspierały i stymulowały sport . Nie widzę tam urzędnika , który mógłby to wszystko jakos zorganizować , miał dar do sportu , miał serce do sportu . Widzę głęboką pasywność , wręcz nieudolność . Nieudolność w podejmowaniu działań animacyjnych . Czteroliterowo to widzę . Może przy następnej kadencji i wyborze zupełnie nowych władz samorządowych sutuacja poprawi się . Obecnie będzie jeszcze gorzej .
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
poziom
nie vat komentuje -3
Sukces Skawy!!! Przecież mogła przegrać 2:0 ze średnią b-klasową drużyną, ale osiągnęła cenny remis, szybko zamieniony w porażkę.
Bravo
Bravo
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane
| < Poprzednia | Następna > |
|---|










Wysokiej szczerze gratuluje i zycze zeby nie zabrakło determinacji, chęci i serca w tym sezonie.