wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę
Start Kultura Film Ale mamy w Wadowicach kino!

Ale mamy w Wadowicach kino!

Email Drukuj
"Pięknie", "Rewelacja", "Gratuluję" - takie słowa znalazły się na afiszu premiery nowej technologii kina Centrum. Wpisali je spontanicznie widzowie tuż po tym, jak zakończył się seans  filmu Avatar.


Highslide JSPierwsi widzowie przyjęli nową technologię cyfrową i 3D w wadowickim kinie Centrum z zachwytem. Ich opinie znalazły się na afiszu premierowym. Tuż po filmie (19.02) ustawiła się pod nim kolejka, każdy z widzów chciał dodać coś od siebie. Wiele ciepłych słów i przede wszystkim gratulacje dla WCK i Fundacji Rozwoju Kina w Krakowie świadczą o tym, że pomysł cyfryzacji wadowickiego kina okazał się strzałem w dziesiątkę.

Pierwszy film trójwymiarowy Jamesa Camerona Avatar wycisnął z nowych urządzeń maksymalne możliwości. W WCK kino zyskało nową młodość dzięki systemowi projekcji filmów cyfrowych i trójwymiarowych oraz dzięki bardzo dobremu nagłośnieniu Dolby 3D. To wszystko za pieniądze z funduszy unijnych w ramach wniosku, które złożyła na cyfryzację Fundacja Rozwoju Kina w Krakowie.

Highslide JSW piątek (19.02) na premierę nowej technologii w Wadowicach przyszła maksymalna liczba widzów - 200. Kolejni zapowiedzieli się już w następnych dniach rezerwując bilety. "To bardzo duża różnica. Często chodzę do kina w Wadowicach, więc mam porównanie. Zmiana jest oczywiście na lepsze. Obraz i dźwięk po prostu rewelacja" - mówi 20-letnia Katarzyna z Wadowic, która w piątek oglądała premierowy pokaz w kinie Centrum.

Podczas premiery uruchomienie nowej technologii Wadowickie Centrum Kultury zorganizowało bardzo uroczyście. Były krótkie przemówienia, dodatkowe projekcje pokazujące różnicę w wyświetlaniu filmów, pierwszy klaps podczas na otwarcie kina w zmienionej wersji wykonała burmistrz Ewa Filipiak. A na koniec już po filmie był czas na minibankiet przy szwedzkim stole z jedzeniem serwowanym przez restaurację Ogrodowa z Wadowic.

Highslide JS"Mamy nadzieję, że kino spodoba się mieszkańcom i będą nas odwiedzać. Będziemy się starać, by puszczać tutaj jak najczęściej premierowe filmy" - zapowiada Piotr Wyrobiec, dyrektor Wadowickiego Centrum Kultury.

Z kolei jak podkreśla Marta Materska -Samek, wiceprezes Fundacji Rozwoju Kina, nowa technologia pozwoli nie tylko oglądać filmy. "Dzięki łączności satelitarnej, będzie w przyszłości możliwa transmisja koncertów, baletów, a nawet Euro 2012. Oprócz tego w kinie będzie możliwa transmisja wydarzeń o ważnym znaczeniu dla Małopolski, na przykład uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II" - mówi wiceprezes fundacji.


  • >> Posłuchaj: Rozmowa z Martą Materską - Samek


Fundacja Rozwoju Kina zapowiada, że cyfryzacja pozwoli na uratowanie małych kin lokalnych w czasach, gdy reguły gry na rynku dyktują duże sieci kinowe i multipleksy. Fundacja Rozwoju Kina w tym roku uruchomi dziesięć placówek cyfrowych w Małopolsce. Wadowice po Brzeszczach są drugim miastem, gdzie zainstalowano nowoczesne urządzenia. Ich koszt to pół miliona złotych.
(mp)
NAPISZ DO NAS:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. l

Komentarze (30)add
... iza komentuje +0
Obraz 3D i dźwięk 3D rewelacja.
Mamy w Wadowicach KINO.

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
02 - 03 - 2010
jest OK jerry komentuje +1
mnie jakoś głowa , film jest rewelacyjny !!! rewelacyjny dźwięk przestrzenny , obraz żyletka , efekt 3D super. Okularki fajne , lekkie nie meczą oczu tak jak w IMAX'ie. Dobra robota!!

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
25 - 02 - 2010
głowa mano komentuje -3
Jakoś nikt nie pisze o bólu głowy albo nie chce się przyznać!!!

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
24 - 02 - 2010
... PR komentuje -1
No to musimy budować BDI i parkingi, skoro u nas lepsza technologia niż w Imaxie :D
Już widzę te tłumy !!. Jak na wadowickie warunki jest ok ale z tym ekranem i balkonami coś muszą zrobić !

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
22 - 02 - 2010
życzenia Fryderyk komentuje +4
To był dobry pomysł. Gratulacje dla całego zespołu WCK i Fundacji Krakowskiej. Życzę wam by urządzenia jak najrzadziej się psuły.

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
22 - 02 - 2010
do PR w1w komentuje +4
o technologii Dolby 3D jaka jest w kinie można przeczytać:

W systemie Dolby 3D Digital Cinema zastosowano specjalną technologię tzw. Triple Flash, która ogranicza niemal całkowicie zmęczenie oczu. Pozwala ona na wydłużenie projekcji do formatu pełnometrażowego filmu, co nie było możliwe w systemach wcześniej dostępnych w Polsce (IMAX). Technologia Triple Flash polega na częstszym naświetlaniu każdej klatki filmu niż w innych rozwiązaniach. Dzięki temu obciążenie dla oczu jest mniejsze.

reszta tu ----> http://www.heliosnet.pl/12,Kat...chnologia/

i na stronach dolby digital 3D :)

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
21 - 02 - 2010
... PR komentuje +0
Film jest świetny, to nie ulega watpliwości. Zrobiono juz bardzo dużo, brakuje tych ostatnich 20%. Dużego ekranu na czarnym tle, balkonów pomalowanych farbą nie odbijającą światła i trochę wiekszego skosu dla foteli. No i prawdziwych okularów do trójwymiaru.

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
21 - 02 - 2010
set kij komentuje +3
ciekawe jak widzisz głowę jak ekran jest nad głowami

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
21 - 02 - 2010
... ^^ komentuje +2
Wiecie film jest świetny...

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
21 - 02 - 2010
kino???? saba komentuje -3
A co z siedzeniami? Jeden drugiemu zasłania.Nie ma przyjemności oglądania, jak widzę czyjąś głowę przed sobą.Więc jeszcze to jest nie to...................:(

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
21 - 02 - 2010
... PR komentuje -9
No niestety wg. mnie tragedia. Film świetny, lepszego nie mozna było wyświetlić na inaugurację 3D. Jednak przygotowanie tragiczne. Okulary najgorsze i najtańsze w jednym rozmiarze ( brak dziecięcych). Filmy 3D aby były dobrze odbierane przez wzrok musza być wyświetlane w ciemnosci. A u nas niestety biała obwódka wokół ekranu, balkony pomalowane farbą odbijającą światło. Za mocno świecące wyjście awaryjne z przodu kina. W efekcie nie można nawet porównywać tego wadowickiego 3D z jakimkolwiek kinem w Bielsku czy Krakowie. Piejący zachwyty chyba nigdy nie byli w porządnym kinie. Pewnie, ze fajnie, ze jest, ale niestety jeszce dużo jest do zrobienia, zeby to działało jak trzeba.

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
21 - 02 - 2010
Avatar Yellow komentuje +8
Film i kino swietne :)

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
21 - 02 - 2010
bazzzyl Avatar komentuje +2
Avatar to mega film. Ja już oglądałem więc do Wadowic się nie wybieram ale z chęciom zobaczę co innego. Co będzie następne?

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
21 - 02 - 2010
Mnie się podoba terezzza komentuje +6
Jak dla mnie fantastycznie. Sam film rzeczywiście dobrze dobrany jak na start kina w Wadowicach. Na pewno jeszcze wrócę nie raz.

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
21 - 02 - 2010
... man123 komentuje +7
Lepiej późno - :-))) Przecież takie sale kinowe są wyłącznie w multiplexach!!
A już połaczenie tego z wyborami to majstersztyk kabaretu. Ludzie, byłem w kinie wczoraj, sala pełna jakośc extra i po co to wszystko. chyba , że to z zawiści, że wck się po raz kolejny cos udało :-)

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
21 - 02 - 2010
fajnie bylo!!!!!! Fido komentuje +8
Dźwięk krystalicznie czysty , obraz idealny i te barwy podczas filmu i do tego efekt 3D przez cały film. Przez te ponad 2,5 godziny cieszyłem się jak małe dziecko , cały czas coś się działo wszystko zaskakiwało to co się działo na ekranie. Nie sadziłem ze doczekam się takiego kina w moim rodzinnym mieście. Wszystkim niedowiarkom polecam!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
21 - 02 - 2010
brawo oleńka komentuje +5
Byłam i polecam. Naprawdę duży krok naprzód. I dźwięk rzeczywiście rewelacja. Znacznie lepiej niż poprzednio.

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
21 - 02 - 2010
... olek komentuje -5
Głupie .

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
21 - 02 - 2010
... Agata komentuje -5
Żadna rewelacja .

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
21 - 02 - 2010
Kino. mo komentuje -6
Buhaha.

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
21 - 02 - 2010
NARESZCIE !!! PKK komentuje +3
Jak to mówią lepiej późno niż wcale, szkoda tylko, że znowu politycznie bo przed wyborami :)

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
20 - 02 - 2010
. ... komentuje +4
Fajnie bylo

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
20 - 02 - 2010
Spontanicznie, jasne:/:/:/ dziadunio komentuje -8
Spontaniczne jak akcja z "sancto subito":D:D:D:D:D:D:D

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
20 - 02 - 2010
POLECAM!!!!!!! Hanka komentuje +8
uważam , że film jest rewelacyjny!!! Sama płakałam i smiałam się, i czasem też przestraszyła. Wszystkie emocje. Dla kobiet rewelacyjny motyw miłości ponad życie a dla facetów sceny batalistyczne z rewelacyjnym dźwiękiem! Po prostu ekstra! Byłam wczoraj na premierowym otwarciu kina w Wadowicach. Dźwięk rewelacja, przestrzenny w scenach "wojennych" aż przeszywa ciało, ekran tez się sprawdza- moim zdaniem gdyby był większy nie byłoby widać napisów. A propos - napisy fajnie przeplatały się między planami w trójwymiarze! To tez dobrze pomyślał Cameron. Byłam pod takim wrażeniem, że od napinania mięśni w czasie filmu dzisiaj boli mnie wszystko - polecam jako formę aerobiku ;) Czyli przyjemne z pożytecznym- coś dla duszy i ciała. A jeszcze ważne to te krajobrazy - wiem , że to bajka ale ekstra zrobiona. Uważam, że jeśli ktoś pisze , że fabuła jest płytka to podejrzewam, że nawet nie był na filmie. Kino ekstra! Życzę powodzenia! :)))

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
20 - 02 - 2010
e darkos komentuje -9
nie bylem bo mnie takie cos nie interesuje,poza tym nie kreci mnie komercja

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
20 - 02 - 2010
t5 Majk komentuje +4
ponoć ma być większy i jeszcze bliżej wiec z pewnością spotęguje dodatkowo efekt

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
20 - 02 - 2010
... 44444 komentuje +7
Byłem. Jest ok, a nawet lepiej. dźwięk czysty, przestrzenny. Obraz ostry jak w najlepszych kinach. Wszystko robi wrażenie, więc nie rozumiem dlaczego takei zamieszanie wokół ekranu, przecież ten jest bardzo dobry.

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
20 - 02 - 2010
we3 Majk komentuje +6
bylem wczoraj i jestem pod wielkim wrażeniem , mamy w końcu zarąbiste kino!

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
20 - 02 - 2010
kino Alik nie kot komentuje +7
Dużo się o tym pisało i mówiło więc pewnie będą mieć na początku tłok. W ogóle fajnie ze coś takiego powstało w Wadowicach.

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
20 - 02 - 2010
... koziołek matołek komentuje +19
Wadowice się rozwijają i to mi się podoba:) Może wreszcie więcej ludzi zacznie chodzić do kina i zaczną przez to grać więcej ciekawych filmów. Wielki + dla WCK:)

Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
20 - 02 - 2010
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 
Bowling Club

Filmy

}} Sonda na czasie

Czy podoba ci się projekt nowej fontanny na rynku?
 
Dworek Mikołaj

}} Polecamy oferty

 

Kostiumy balowe dla każdego

Karnawał trwa, ale okazji do przebieranek jest więcej. Czeka Cię Bal, przedstawienie, jasełka? Twoje dziecko będzie druhną na ślubie?...

 

Fumis-bumar ogłosił przetarg

Fabryka Urządzeń Mechanicznych i Sprężyn FUMIS-bumar Sp. z o.o. ogłosiła przetarg ofertowy na sprzedaż zbędnych ruchomych składnik...

 

Centrum edukacyjne dla twojego dziecka

Centrum Korepetycji i Kursów EWART to pierwsze i jedyne w Wadowicach miejsce, w którym udzielane są korepetycje ze wszystkich przedmiotó...

 

MILI - tu znajdziesz ubrania dla dziecka

Twoje dziecko szybko rośnie, a na ubrania pewnie wydajesz fortunę? Nie musisz już się o to martwić. Wstąp do nowo otwartego sklepu MIL...

}} Komentarze

Szpital na grząskim gruncie
Kto wydał pozwolenie na budowę po pierwszym projekcie , kto to sprawdzał , gdzie PINB , o czym my tu mówimy , za co się im płaci , co oni tam robią , po co oni tam są , straszyć uczciwych lud...
Żołnierz AK, Jan Ochman nie żyje
DO "w"-w pułkach legionowych służyli żolnieże,w innych żołnierze.
On nastrzela dla nas bramek na wiosnę
"Wadowice są miastem które zasługuje aby w tym mieście jedna dyscyplina sportowa byla na wysokim poziomie aby było się czym pochwalić choćby że w mieście papieskim, sport jest też na wysoki...
KTÓREGO PRZEWOŹNIKA JEST TEN ROZKŁAD ? ZNALAZŁEM GO!!!
Wg mnie to będzie INTER-PALM albo MK-TRANS,no albo COMFORT : 1.Tyle,że INTER nie jeździ na Ogrodową,tylko do RDA i nie zatrzymuje się w Wadowicach (na Pl.Kościuszki) 2.A MK TRANS jeździ tylko d...
A jednak będzie zielono na rynku
mam jedno pytanie ile za taki bubel zapłaciła kol. koleżance trafik za taki bubel
350 nauczycieli dostało czternastki
Obecne nauczanie polega na informacji z czego będzie się odpytywanym. Uczenie pozostawia się dla nauki na korepetycjach, bo z tego jest kasiora. Tylko dlaczego te podwyżki za tak małą ilość go...
Nasi sędziowie mistrzami Małopolski
Tymczasem witamy w24.pl w II lidze futsalu w następnej edycji ;]